serie a

Talijani otkrili koji će klubovi prvi na teren; utakmice će se igrati svaki dan sve do 2. kolovoza

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 02.06.2020 14:06
  • Objavljeno 02.06.2020 u 10:02
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: Jonathan Moscrop / Zuma Press / Profimedia

Talijansko nogometno prvenstvo, koje je prekinuto zbog pandemije koronavirusa 9. ožujka, nastavit će se u subotu 20. lipnja s dvije preostale utakmice 25. kola, a prvi će ne teren istrčati nogometaši Torina i Parme

Taj datum za nastavak prvenstva još je u četvrtak službeno objavio talijanski ministar sporta Vincenzo Spadafora, a Liga je u ponedjeljak objavila kalendar s 12 kola do kraja sezone, kao i četiri preostale utakmice 25. kola. Prema kalendaru zadnje 38. kolo će se igrati u nedjelju 2. kolovoza.

Prva utakmica 20. lipnja bit će utakmica između Torina i Parme u 19.30 sati, a nakon toga će igrati Verona i Cagliari od 21.45 sati. Drugi dan igrat će Atalanta i Sassuolo u 19.30 sati, a Inter i Sampdoria u 21.45 sati.

Utakmice 26. kola igrat će se odmah nakon toga s utakmicama raspoređenim od ponedjeljka 22. lipnja do srijede 24. lipnja.

Da bi se sezona mogla završiti kako je isplanirano klubovi će morati igrati utakmice preko tjedna i preko vikenda, odnosno 124 utakmice u 44 dana.

Još je ostalo isplanirati kada će se igrati utakmice talijanskog Kupa. Prema željama ministra sporta zadnje utakmice Kupa trebaju biti odigrane prije početka nove sezone.

Uzvratne utakmice polufinala između Napolija i Intera te Juventusa i Milana trebale su se igrati 13. i 14. lipnja ili 12. i 13. lipnja. Finale je bilo na rasporedu 17. lipnja u Rimu.

Italija 1. liga

Bologna-Lecce00:00
Verona-Lazio00:00
Brescia-Parma00:00
Spal-Torino00:00
Cagliari-Udinese00:00
Milan-Atalanta00:00
Napoli-Sassuolo00:00
Juventus-Sampdoria00:00
Roma-Fiorentina00:00
Genoa-Inter Milano00:00
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Juventus26203363
2.Lazio26195262
3.Inter Milano25166354
4.Atalanta25146548
5.Roma26136745
6.Napoli26116939
7.Milan261061036
8.Verona2598835
9.Parma251051035
10.Bologna26971034
11.Sassuolo25951132
12.Cagliari2588932
13.Fiorentina26791030
14.Udinese26771228
15.Torino25831427
16.Sampdoria25751326
17.Genoa26671325
18.Lecce26671325
19.Spal26531818
20.Brescia26441816

Sljedeće utakmice

17.5.Torino-Roma
17.5.Verona-Spal
17.5.Sampdoria-Milan
17.5.Udinese-Lecce
17.5.Sassuolo-Genoa
17.5.Inter Milano-Napoli
17.5.Fiorentina-Bologna
17.5.Lazio-Brescia
17.5.Cagliari-Juventus
17.5.Parma-Atalanta