'UNIŠTILI' INSTITUCIJU

Svjetska senzacija mladih hrvatskih nogometaša!

24.03.2016 u 20:46

Hrvatska nogometna U-21 reprezentacija odigrala je sjajnu utakmicu u Burgosu pobijedivši aktualnog europskog prvaka Španjolsku 3-0 i ovom pobjedom preuzela prvo mjesto u skupini 6 kvalifikacija za Europsko prvenstvo u Češkoj.

Strijelci u velikoj pobjedi mlade hrvatske vrste bili su Duje Ćaleta-Car (36) i Stipe Perica (42, 48).

Izbornik Nenad Gračan u dvoboju protiv 'furije' nije mogao računati na čak devet igrača. Izostali su Mateo Kovačić, Marko Pjaca, Josip Radošević, Mario Pašalić, Alen Halilović, Nikola Vlašić, Jozo Šimunović, Dino Mikanović i Denis Kolinger. Četverostruki europski prvaci u ovom uzrastu bili su veliki favoriti, posebice jer su u prvom dvoboju na Rujevici dobili kompletnu Hrvatsku 3-2. Strahovalo se od teškog poraza, no Gračanova momčad je odigrala fantastično. Domaćin je tijekom susreta uputio 15 udaraca prema našim vratima i imao 10 kornera, no Dominik Livaković je branio bez greške.

Domaćin je bolje otvorio utakmicu i dominirao je tijekom prvih pola sata. Hrvatska u prvih 35 minuta nije stvorila niti jednu priliku, no u završnih deset minuta dva puta je svladala Kepa Arrizabalagu. U 36. minuti je Ćaleta-Car nakon ubačaja iz kornera glavom zabio za 1-0, a šest minuta kasnije među strijelce se upisao i Perica. Kod oba gola asistirao je Ante Ćorić. Na otvaranju drugog dijela Perica je kaznio pogrešku domaćeg vratara i doveo Hrvatsku u veliku prednost.

Ovom pobjedom Hrvatska je preuzela vodstvo na ljestvici sa 15 bodova iz šest susreta. Španjolska je u šest kola osvojila dva boda manje. Na trećem mjestu je Švedska sa 10 bodova iz četiri utakmice, a zatim slijede Gruzija (9), Estonija (4) i San Marino (1). Idući nastup Hrvatska ima 28. ožujka kada će u Zaprešiću ugostiti Estoniju.

Nastup na Europskom prvenstvu u Češkoj iduće godine osigurat će pobjednici devet kvalifikacijskih skupina, dok će četiri najbolje drugoplasirane ići u doigravanje.