TINO COSTA STRIJELAC

Supergol iz slobodnjaka za siguran prolaz Valencije

09.01.2013 u 08:51

Nogometaši Valencije plasirali su se u četvrtfinale španjolskog Kupa kralja nakon dvije sigurne pobjede protiv Osasune.

Valencija nije imala problema protiv Osasune. 'Šišmiši' su u prvoj utakmici u Pamploni slavili s 2-0, a u utorak su na svojoj Mestalli pobijedili s 2-1. Za Valenciju su strijelci bili Tino Costa u 33. i Roberto Soldado u trećoj minuti sudačke nadoknade, dok je za goste zabio Joseba Llorente u 36. minuti.

Posebno impresivan bio je prvi pogodak na utakmici Tina Coste, koji je silovito i vrlo precizno pogodio iz slobodnjaka.

Spomenimo i da je Malaga prošla dalje nakon pobjede 4-1 u uzvratu protiv Eibara. Gosti su vodili do 74. minute s 0-1 i bili na korak do senzacije s obzirom na 1-1 u prvoj utakmici, no onda je uslijedila golijada.

Kup kralja, osmina finala, uzvratne utakmice:

Malaga - Eibar 4-1 (Buonanotte 74, 90, Fernandez 76, Portillo 83 / Arroyo 12), prva utakmica 1-1

Valencia - Osasuna 2-1 (Tino Costa 33, Soldado 90+3 / Llorente 36), 2-0