'KNEŽEVI' I DALJE VODE

Subašić spašavao Monaco, PSG se opet provukao

07.02.2017 u 23:51

U susretu 24. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco je na gostovanju pobijedio Montpellier 2:1 zadržavši vodstvo na ljestvici Le Championnata...

Monaco je sjajno otvorio utakmicu i već nakon 20 minuta je vodio 2:0 golovima Kamila Glika (16) i Kyliana Mbappea (21).

Montpellier je na otvaranju drugog dijela smanjio preko Vitorina Hiltona koji je svladao Danijela Subašića udarcem glavom nakon ubačaja iz kornera. Monaco je u nastavku susreta imao nekoliko prilika kojima je mogao razriješiti pitanje pobjednika, no gosti su se doveli u neugodnu situaciju kada je Jemerson u 88. minuti zaradio crveni karton.

Domaćin je u posljednjim trenucima susreta imao dvije izgledne situacija za izjednačenje, no oba puta je Subašić odlično reagirao. U trećoj minuti sudačke nadoknade obranio je udarac Souleymanea Camare, a minutu kasnije isti je igrač pucao glavom nakon kornera, no Subašić je izvukao loptu ispod prečke.

PSG je teškom mukom pobijedio Lille 2:1, a pobjednički pogodak za Parižane zabio je Lucas Moura u drugoj minuti sudačke nadoknade. PSG je poveo u 70. minuti golom Cavanija, a izjednačio je De Preville u 86. minuti.

Bordeaux je na gostovanju uvjerljivo porazio Caen 4:0. Gosti su stigli do pobjede s po dva gola u svakom poluvremenu, a strijelci su bili Diego Rolan (11), Francois Kamano (22, 63) i Jaroslav Plasil 90).