PREMIERSHIP

Stoke šokirao Kranjčarov i Ćorlukin Tottenham

24.10.2009 u 18:43

U 10. kolu engleskog nogometnog prvenstva Tottenham Hotspur je na svom White Hart Laneu iznenađujuće izgubio od Stoke Cityja sa 0:1 (0:0)

Jedini pogodak na utakmici postigao je Glenn Whelan u 86. minuti.

Vedran Ćorluka i Niko Kranjčar igrali su svih 90 minuta za Tottenham, dok se Luka Modrić još uvijek nije vratio u momčad nakon loma noge prije gotovo dva mjeseca.

Ovim porazom Tottenham je propustio priliku izjednačiti se s Manchester Unitedom na vrhu ljestvice, ostao je na trećem mjestu sa 19 bodova, tri manje od Uniteda koji će svoj susret 10. kola igrati u nedjelju protiv Liverpoola. Stoke je sada deveti sa 15 bodova.

Hrvatski nogometaš Nikola Kalinić igrao je za Blackburn Roverse od 53. minute u 0:5 (0:1) porazu na gostovanju kod Chelseaja na Stamford Bridgeu u 10. kolu engleskog prvenstva.

Strijelci za Chelsea bili su Givet (20-ag), Lampard (48, 59-11m), Essien (52) i Drogba (64).

Ovom pobjedom Chelsea je preuzeo prvo mjesto na ljestvici sa 24 boda, dva više od drugog Manchester Uniteda koji će svoju utakmicu 10. kola odigrati u nedjelju protiv Liverpoola.
Blackburn je sa 10 bodova iz devet utakmica na 15. mjestu.