REAKCIJA NAKON DERBIJA

Što se događalo u Realovoj svlačionici na poluvremenu? Zinedine Zidane objasnio zašto je napravio nešto što ne voli nikada raditi...

02.02.2020 u 08:29

U gradskom derbiju 22. kola Primere Real je na Bernabeu porazio Atletico s 1:0 i povećao vodstvo na ljestvici, a utakmicu je prokomentirao trener domaće momčadi Zineidne Zidane koji je i objasnio neke svoje poteze

Pobjednički gol u 56. minuti postigao je Karem Benzema na dodavanje Mendya, a taj gol je 'kraljevskom klubu' donio prvu domaću pobjedu nad Atleticom nakon čak osam godina. U prvom poluvremenu to nije izgledalo dobro za domaći sastav, ali je na odmoru francuski stručnjak napravio dvije zamjene. Iz igre je izvadio Toni Kroosa i Isca te uveo u igru Viniciusa Juniora i Lucasa Vasqueza.

'Nisam bio zadovoljan s onime što sam vidio na terenu, ali to nije odgovornost igrača nego moja. Nije mi se svidjelo kako se sve razvija i na kraju sam izvadio Isca i Kroosa, ali moglo je to biti bilo kojih drugih dvoje. Morali smo nešto promijeniti', objašnjavao je Zidane svoj potez te nastavio:

'To nam je uspjelo, počeli smo se više otvarati, visoko pritiskati, bili smo bolji, ali ponavljam da preuzimam odgovornost za prvi dio. Svi smo ovdje radi istog cilja, promjene su izmjenile igru, ali ne volim mijenjati dva igrača na odmoru. No, morao sam to učiniti i to je to.'

• +5
La liga, Real – Atletico Izvor: EPA / Autor: Rodrigo Jimenez

Je li bilo povišenih tonova u svlačionici nakon 45 minuta?

'Neću vam govoriti što se događalo u svlačionici. Morali smo neke stvari raditi drugačije i to je bilo puno bolje u drugom dijelu, sve je bilo pozitivno.'

Sve se glasnije priča o osvajanju tri velika trofeja – prvenstvu, Kupu kralja i Ligi prvaka....

'Nismo koncentrirani na to. Upravo smo pobijedili utakmicu i zadovoljni smo s time. Ovo je duga sezona, ostalo je puno utakmica u svim natjecanjima i još nismo osvojili te naslove.'