NJEMAČKO PRVENSTVO

Dani Olmo debitirao, ali RB Leipzig ispustio vrh Bundeslige; Kramarić strijelac u pobjedi; Haaland i dalje čudesan

tportal

Izvor: EPA / Autor: GUILLAUME HORCAJUELO

U derbiju 20. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig i Borussia iz Moenchengladbacha su igrali 2:2 (0:2)

Gosti su u prvom poluvremenu stigli do prednosti od 2:0 golovima Pleae (24) i Hofmanna (35), a domaći su u nastavku uspjeli spasiti bod preko Schicka (50) i Nkunkua (89). Donedavni igrač zagrebačkog Dinama Dani Olmo debitirao je za RB Leipzig ušavši s klupe u 69. minuti, a nešto kasnije pogodio je okvir gola.

Ovim remijem RB Leipzig nije se uspio vratiti na vrh ljestvice, sada ima 41 bod, jedan manje od Bayerna koji je ranije u subotu kao gost svladao Mainz 05 sa 3:1 (3:1). Borussia Moenchengladbach je četvrta sa 39 bodova, koliko ima i treća Borussia Dortmund koja je u ranijem terminu s uvjerljivih 5.0 svladala Union Berlin.

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Andrej Kramarić bio je strijelac za Hoffenheim u 2:1 (1.1) domaćoj pobjedi protiv Bayera iz Leverkusena. Kramarić je u 23. minuti odlično pratio akciju svog sastava te pravovremeno utrčao u peterac i neometan s dva metra zakucao loptu u mrežu nakon ubacivanja Kaderabeka s desnog boka čime je poravnao rezultat na 1:1. Prethodno je Diaby u 11. minuti doveo Bayer u vodstvo, da bi u nastavku utakmice Skov u 65. minuti pogodio za konačnih 2:1.

Kramariću je ovo bio šesti pogodak u prvenstvu ove sezone, a igrao je svih 90 minuta za Hoffenheim koji je sada sedmi na ljestvici sa 33 boda, jednim manje od petog Bayera.

  • +5
  • +2

Bundesliga, Mainz – Bayern

Izvor: Profimedia / Autor: Daniel ROLAND / AFP / Profimedia

Ivan Perišić igrao je sve do 90. minute za Bayern iz Muenchena koji je kao gost sa 3:1 (3:1) svladao Mainz 05 i tako zasjeo na vrh ljestvice. Strijelci za Bavarce bili su Lewandowski (8), Mueller (14) i Thiago Alcantara (26), dok je Saint Juste (45) samo ublažio poraz domaćih.

Tin Jedvaj odigrao je čitav susret za Augsburg u 2:1 (0:1) domaćoj pobjedi protiv Werdera, a njemu je upisan nespretni autogol kojim su gosti poveli u 26. minuti. Jedvaja je u pokušaju da ispuca loptu iz vlastitog peterca napucao suigrač Gouweleeuw. U nastavku su Niederlechner (67) i Vargas (82) osigurali preokret. Augsburg je deveti sa 26 bodova, dok je Werder ostao 16. sa 17.

  • +5
  • +2

Bundesliga, Borussia D. - Union Berlin

Izvor: EPA / Autor: FRIEDEMANN VOGEL

Borussia iz Dortmunda s visokih 5:0 (2:0) svladala je na svom terenu Union Berlin, a 19-godišnji Norvežanin Erling Haaland, koji je u siječnju stigao u Dortmund iz RB Salzburga postigao je nova dva pogotka. Mladi Norvežanin je tako u svoja prva tri nastupa za 'žuto-crne' postigao čak sedam pogodaka.

Njemačka 1. liga

Borussia Dortmund-Union Berlin5:0
Augsburg-Werder Bremen2:1
Mainz-Bayern Munchen1:3
Hoffenheim-Bayer Leverkusen2:1
Fortuna Dusseldorf-Eintracht Frankfurt1:1
RB Leipzig-Monchengladbach2:2
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.RB Leipzig19124340
2.Bayern Munchen19123439
3.Monchengladbach19122538
4.Borussia Dortmund19106336
5.Bayer Leverkusen19104534
6.Schalke 042097434
7.Hoffenheim1993730
8.Freiburg1985629
9.Eintracht Frankfurt1973924
10.Wolfsburg1966724
11.Union Berlin19721023
12.Augsburg1965823
13.Hertha Berlin2065923
14.Koln19621120
15.Mainz19601318
16.Werder Bremen19451017
17.Paderborn 0719431215
18.Fortuna Dusseldorf19431215

Sljedeće utakmice

2.2.Koln-Freiburg
2.2.Paderborn 07-Wolfsburg
7.2.Eintracht Frankfurt-Augsburg
8.2.Hertha Berlin-Mainz
8.2.Freiburg-Hoffenheim
8.2.Schalke 04-Paderborn 07
8.2.Werder Bremen-Union Berlin
8.2.Wolfsburg-Fortuna Dusseldorf
8.2.Bayer Leverkusen-Borussia Dortmund

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!