NHL LIGA

St. Louis nastavio svoju veliku pobjedničku seriju

09.03.2014 u 10:10

Četvrtu uzastopnu pobjedu ostvarili su hokejaši St. Louisa u najjačoj ligi svijeta – NHL-u. Bluesi su u noći sa subote na nedjelju s 2-1 slavili u Denveru protiv Colorado Avalanchea...

Ryan Miller, vratarska akvizicija iz Buffala, obranio je 26 udaraca domaćih hokejaša, prije nego li je kapitulirao u devetoj minuti posljednje trećine. David Backes i Patrik Berglund bili su strijelci za St. Louis, koji je poveo s 2-0 nakon četiri minute igre u trećoj trećini, no potom se morao grčevito boriti do kraja kako bi sačuvao pobjedu.

U susretu je prekinut niz 18-godišnjeg Nathana MacKinnona, koji je u prošloj utakmici po 13. puta zaredom upisivao pogodak ili asistenciju. Najdulji je to niz jednog 18-godišnjaka u NHL ligi, a MacKinnon je na tom putu oborio rekord legendarnog Waynea Gretzkyja (12).

St. Louis je slavio u sve tri utakmice sezone protiv Colorada uz ukupnu gol-razliku 13-5.

New Jersey je pred svojim navijačima umalo prosuo tri pogotka prednosti protiv Caroline, ali je u konačnici pogotkom Tuomo Ruutua slavio s 5-4. Zanimljivo, Ruutu je u Devilse stigao minule srijede, upravo iz Caroline.

Dallas je u svojoj rasprodanoj areni (19 109 mjesta) slavio protiv Minnesote s 4-3, no večer je obilježilo umirovljenje dresa s brojem 9, kojeg je za vrijeme svoje igračke karijere nosio Mike Modano. Erik Cole bio je strijelac pobjedničkog pogotka za Starse malo manje od pet minuta prije kraja utakmice. Ključnim se pokazalo isključenje Erika Haule na pet minuta, a u tom su periodu domaći hokejaši uspjeli poravnati rezultat na 3-3.

San Jose je po drugi put ove sezone slavio protiv Montreala bez da je primio ijedan pogodak. Antti Niemi ponovno je s 27 obrana izludio gostujuće hokejaše, a njegova je momčad upisala uvjerljivu 4-0 pobjedu. Tommy Wingels je zabio dva pogotka u sedmom uzastopnom domaćem slavlju San Josea nad Montrealom. Posljednji put kada je Montreal okusio slast pobjede na ovom ledu dogodilo se 1999. godine.

6. Los Angeles 64 26 10 6 22 78
7. Minnesota 63 25 9 7 22 75