UVJERLJIVO

Srnin i Eduardov Šahtar obranio naslov prvaka Ukrajine

28.04.2013 u 21:41

Nogometaši Šahtara obranili su naslov ukrajinskih prvaka. Da bi i matematički osigurali prvo mjesto, u nedjeljnom im je derbiju 26. kola protiv Metalista trebao bod, a do njega su i došli (1-1)...

Metalist je poveo u 39. minuti pogotkom Marka Devića koji je tijekom zimskog prijelaznog roka napustio upravo Šahtar i vratio se u Harkiv. Izjednačujući gol i potvrdu naslova domaći su navijači na Donbass Areni čekali sve do 85. minute kada je na asistenciju Fernandinha zabio Ilsinho.

Kapetan Šahtara i hrvatske reprezentacije Darijo Srna igrao je svih 90 minuta, dok Eduardo da Silva nije ulazio u igru.

Šahtaru je ovo osmi naslov prvaka Ukrajine, ujedno i četvrti uzastopni.

'Priuštili smo veliku feštu navijačima koji su ispunili stadion danas. Bila je to dobra utakmica, pravi ukrajinski derbi. I dalje imamo dosta do kraja sezone. Ali onda ćemo imati vremena za dobar oporavak jer smo uložili puno truda ove sezone, i psihički i fizički. Zaslužili smo ovaj naslov,' rekao je Srna za Šahtarovu web-stranicu.