BOJAN U FORMI

Spursi srušili Golden State, Bogdanović ponovo trpao

20.03.2016 u 10:04

Brooklyn Netsi Bojana Bogdanovića su sinoć sa 103-115 poraženi od Detroit Pistonsa, a on je u nešto više od pol sata koliko je proveo na terenu zabio 19 koševa.

Anthony Tolliver je za Detroit zabio 17 koševa, sve u drugom poluvremenu, a Aron Baynes 21 koš, od čega 17 u zadnjoj četvrtini za Detroit koji su iza Chicaga u borbi za zadnje mjesto za doigravanje u Istočnoj konferenciji.Najučinkovitiji kod Brooklyna bio je Thaddeus Young koji je zabio 24 koša, a Bogdanović je odigrao 33:21 minutu i uz 19 koševa upisao pet skokova i dvije asistencije. Tolliver je ušao u igru 4:50 minute do kraja treće četvrtine i nekoliko minuta kasnije je Bogdanovic zabio koš kojim je zaključena serija od 13-0 zahvaljujući kojoj su Netsi vodili sa 71-65. Andre Drummond je nakon toga odgovorio zakucavanjem za Detroit i rezultat je bio izjednačen na 77-77 na kraju te četvrtine. Pistons su zadnju četvrtinu počeli serijom od 16-4 i tricom Tollivera koja je dovela Detroit u vodstvo od 93-81.

San Antonio Spurs su nastavili svoju dominaciju na domaćem terenu pa čak i protiv najbolje momčadi NBA. LaMarcus Aldridge je zabio 26 koševa uz 13 skokova i Spursi su pobijedili Golden State Warriorse sa 87-79 povećavši svoj pobjendilki niz na domaćem terenu na 33 utakmice u regularnom dijelu sezone. Ovo je za Warriorse najniži učinak ove sezone a Spursi su jakom obranom njihovog najboljeg igrača Stephena Curryja ograničili na svega 14 pogodaka. San Antonio (59-10) se približio na tri utakmice Golden Stateu (62-7) na prvom mjestu Zapadne konferencije. Kawhi Leonard je dodao 18 koševa i 14 skokova za Spurse koji su ukupno upisali 44 pobjede zaredom na domaćeme terenu ako se računaju i utakmice s kraja prošle sezone te se tako izjednačili s Chicago Bullsima na drugom mjestu. Klay Thompson je ubacio 15 koševa za Golden State, a Draymond Green 11.

Oklahoma City Thunder je sa 115-111 slavila protiv Indiana Pacersa,a Russell Westbrook je sa 14 koševa, 11 skokova i 14 asistencija upisao svoj 14. triple double ove sezone. Najbolji strijelac Oklahom,e bio je Kevin Durant koji je zabio 33 koša i 13 skokova. Od Westbrooka više triple doublea jednoj sezoni sada ima jedino Magic Johnson koji ih je u sezoni 1988./89. upisao 17. Indiana nije uspjela stići do pobjede unatoč raspoloženom Paulu Georgeu koji je zabio 45 koševa.

Miami Heat je sinoć slavio protiv Cleveland Cavaliersa sa 122-101, a Dwyane Wade je, zabivši na utakmici 24 koša, prešao brojku od 20.000 koševa u karijeri i postao 41. košarkaš u povijesti NBA kojem je to uspjelo. Rookie Josh Richardson je dodao 19, a Goran Dragic 18 uz 11 asistencija. Cleveland je predvodio Le Bron Jmaes sa 26 pogodaka, a Richard Jefferson je ubacio 20 za Cavalierse.

12. New Orleans 68 25 43
13. Minnesota 69 22 47