la liga

Spektakularni derbi pripao Realu uz Modrićevu ali i VAR asistenciju

09.02.2019 u 18:47

U madridskom derbiju prepunom događaja i učestalom korištenju video-tehnologije za pregledavanje spornih situacija, Real je kao gost svladao Atletico sa 3:1 (2:1) pred više od 67.000 gledatelja na stadionu Wanda Metropolitano.

Real je poveo u 16. minuti, kad je Casemiro 'škaricama' svladao domaćeg vratara Jana Oblaka. Vodstvo gostiju trajalo je devet minuta. Tada je Antoine Griezmann iskoristio asistenciju Corree i provukao loptu kroz noge Thibauta Courtoisa. Sudac Fernandez je tada prvi put pregledavao je li bilo zaleđa, ali je priznao pogodak.

• +5
La liga, Atletico Madrid - Real Madrid Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Drugi put je posegnuo za VAR-om kako bi procijenio je li Vinicius u 41. minuti srušen u kaznenom prostoru. Dojam je da je do kontakta došlo izvan, ali je Fernandez pokazao na bijelu točku. U 42. minuti precizan realizator bio je kapetan Reala Sergio Ramos.

U 54. minuti Alvaro Morata je sjajnim lobom svladao Courtoisa, no video tehnologija je pokazala da je kod dodavanja bio za korak iza posljednjeg obrambenog igrača Reala pa je pogodak poništen. Morata je 68. minuti pokušao iznuditi kazneni udarac padom preko Casemirove noge, ali je sudac prosudio da prekršaja nije bilo.

U 74. minuti Gareth Bale je potvrdio pobjedu 'kraljevskog kluba'. Odličnu loptu dao mu je Luka Modrić, a Bale sa 15-ak metara iskosa s lijeve strane pogodio suprotni kut Atleticovih vrata za konačnih 3:1.

Kapetan hrvatske reprezentacije odigrao je čitavu utakmicu i još jednom obavio veliki posao u defenzivi te uz asistenciju za treći pogodak zaradio i žuti karton u 66. minuti.

U sastavu Atletica Nikola Kalinić je u 71. minuti zamijenio Moratu, ali nije uspio doći u priliku ozbiljnije ugroziti gostujuća vrata.