Derbi Real i Barcelone nije bio za one slabih živaca, ali opravdao je sva očekivanja. Poveo je Real golom Casemira u 28. minuti, Messi je izjednačio u 33., a Ivan Rakitić zabio golčinu za 2:1 u 73. minuti. James Rodriguez vraća Real u život golom za 2:2 u 85. minuti, a u sudačkoj nadoknadi ponovno se ukazao Leo Messi. Argentinac je za pobjedu Barce 3:2 zabio doslovno u posljednjim sekundama utakmice

REAL MADRID: Navas - Carvajal, Nacho, Ramos, Marcelo - Modrić, Kroos, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

BARCELONA: Ter Stegen - Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - Rakitić, Busquets, Iniesta - Messi - Suárez, Alcácer

Na Santiago Bernabeu večeras (utakmica počinje u 20.45 sati) bi mogla pasti odluka o španjolskom prvaku. Real u 266. El Clasico (174. u španjolskom prvenstvu!) ulazi s tri boda prednosti i utakmicom manje od Barcelone. Prilika je ovo da Ronaldo, Modrić, Kovačić i ostatak 'kraljeva' praktički potvrde osvajanje naslova prvaka, na koji čekaju od 2012. godine!

Real ne može računati na ozlijeđenog Pepea, no vraća se Gareth Bale, dok je Barcelona ranjena nakon ispadanja iz Lige prvaka i - desetkovana. Zbog crvenog kartona neće biti Neymara!

Od prve minute u El Clasicu, uvjerljivo najvećem nogometnom derbiju na svijetu, s jedne će strane krenuti Luka Modrić, a u redovima Barcelone Ivan Rakitić. Ulaznice u odavno rasprodane, svih 80.000 mjesta je popunjeno, a računa se kako će diljem svijeta 'sudar svjetova' pratiti više od 650 milijuna ljudi!

U 266. El Clasicu istrčat će momčadi vrijedne 1,52 milijardi eura - noge Realovih nogometaša vrijede 764,8 milijuna eura, a Barcini tek nešto manje, 756,5 milijuna eura

Barca je ukupno uspješnija u međusobnim dvobojima, ima 106 pobjeda, Real ih je sakupio 97...

• 92’

Kraj utakmice! Kakav je ovo El Clasico bio! Za infarkt! Barcelona je pobijedila usred Madrida, za konačnih 3:2 zabio je Leo Messi u posljednjim sekundama utakmice

• 92’

GOOOOOOOOL!!! LEO MESSI! LEO MESSI! Argentinac u posljednjim trenucima utakmice zabija za pobjedu Barcelone 3:2

• 90’

Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade

• 86’

GOOOOOOOOL!!! Zabio je James Rodriguez i izjednačio na 2:2!

• 81’

Pique je sad promašio čisti zicer. Navas je ponovno izvrsno reagirao i obranio

• 77’

Crveni karton za Sergija Ramosa! Kapetan Reala dobio ga je zbog prekršaja na Messiju

• 73’

GOOOOOOOOL!!! Zabio je Ivan Rakitić! Barcelona vodi 2:1. Prevario je Kroosa, prodao mu je lažnjak i onda lijevom nogom zabio s nekih 20 metara. Navas je bio nemoćan

• 72’

Ter Stegen je sad vrhunskom obranom skinuo šut koji je uputio Asensio

• 70’

Casemiro izlazi iz igre, u momčadi Reala je Mateo Kovačić

• 68’

Prilike se redaju na obje strane. Barca je uzvratila preko Suareza, ali Navas izbija u korner. Odmah nakon toga Messi puca s vrha šesnaesterca, a Navas je spreman