03.08.2013 u 20:50

• +8

4. kolo MAXtv Prve lige; Dinamo - Split

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj

Utakmicom Dinama i Splita nastavlja se četvrto kolo MAXtv Prve lige. Dinamo na svom travnjaku dočekuje ranjeni Split koji je u prošlom kolu poražen od Hajduka i na Maksimiru će pokušati pomrsiti računa 'modrima'. Tekstualni prijenos pratite na tportalu gdje možete vidjeti i sve eventualne golove s utakmice

Dinamo - Split 0:0

Dinamo: Zelenika, Ivo Pinto, Šimunović, Addy, Pivarić (od 46. Ruben Lima), Pamić (od 46. Husejinović), Sare, Junior Fernandes, Halilović, Rukavina, Kramarić (od 69. Soudani)
Split: Zagorac, Glavina, Glumac, Roce (od 55. Vojnović), Radotić, Pehar (od 86. Radeljić), Vrhoč, Ibriks, Dujmović, Bilić, Henri Belle

90' završila je utakmica
87' Bravo za Zeleniku. Mršić sa 30 metara puca a Zelenika brani
80' ulazimo u posljednjih deset minuta susreta

Dinamo - Split 0:0; opet u glavnoj ulozi Zagorac koji u 77. brani 'zicer' Fernandesu

77' opet Zagorac! Halilović je uposlio Fernandesa koji s pet metara puca, ali Zagorac brani.
73' Zelenika je sada spasio Dinamo. Split je imao kontru. Vojnović je krasno uposlio Ibriksa, no Zelenika je u posljednji čas istrčao i spasio siguran pogodak
70' ulazimo u zadnjih 20-tak minuta utakmice. Dinamo potpuno dominira, ali još nisu uspjeli to pretočiti u pogodak
69' Jurčić pokušava pojačati napad pa je tako uveo Soudanija umjesto Kramarića64' Belle se zatrčao u kazneni prostor Dinama, no otišao je previše ukoso i akcije je propala
59' i dalje Dinamo gospodari terenom, ali raspoloženi Zagorac spašava Split

Dinamo - Split 0:0: opet Zagorac spašava gol Splita nakon udarca Fernandesa u 51. minuti

51' nastavlja se dominacija Dinama. Opet je Zagorac spašavao svoj gol nakon udarca Fernandesa s ruba šesnaesterca
46' kreće drugo poluvrijeme. Pivarić izlazi, a ušao je bivši hajdukovac Ruben Lima, te izlazi i Pamić, a ušao je Husejinović
45' završilo je prvo poluvrijeme
44' Rukavina s ruba kaznenog prostora gađa desni gornji rub gola, ali lopta odlazi iznad grede

Dinamo - Split 0:0; sjajna akcija Dinama u 43. ali je Zagorac opet neprelazan

42' majstorski je Fernandes odnio loptu iz Dinamove polovine, nakon sprinta je uposlio Halilovića koji iskosa s desne strane fantastično puca, ali opet Zagorac brani
40' ulazimo u zadnjim pet minuta utakmice. I dalje Dinamo dominira, no promjene rezultata nema. Split igra dosta disciplinirano u obrani
30' sve otvorenije se igra na Maksimiru tako da su i akcije sve opasnije

Dinamo - Split; u 26. minuti Fernandes je odlično pucao, a Zagorec još bolje obranio

26' kakva akcija Dinama. Rukavina ubacio, a Fernandes glavom fantastično gađa, no Zagorac je na mjestu
24' lijepa akcija Dinama koju je započeo Halilović, a odlično ubacio Fernandes, da bi Rukavina efektno nogom zaprijetio golu Splita
22' Split se nakon početnih minuta otvara, tako da se igra lagano zahuktava
21' Dujmović zaradio žuti karton zbog oštrog starta na Fernandesu

Dinamo - Split 0:0 - Detalj iz 18. minute kada je Zelenika obranio 'zicer' Biliću

18' velika prilika Splita. Bilić je u petercu primio loptu, no u borbi sa Šimunovićem je pao, a Zelenika odlično reagirao
15' očekivano da Dinamo ima veći posjed lopte, no zasad je tempo igre lagan i još nije zabilježen udarac u okvir gola
9' Split prijeti preko kontranapada. Sada je dobru loptu u prostor dobio Belle, no Zelenika je na vrijeme istrčao i spriječio opasnost po svoj gol
7' prva prilika na utakmici, Pivarić iz trka puca sa nekih 20-tak metara, no lopta odlazi u korner
5' Dinamovci imaju daleko više loptu u svom posjedu i igra se većinom u polovici Splita
3' zasad se igra klasična 'igra na sredini terena'.
1' započela je utakmica na Maksimiru pred nekih dvije tisuće gledatelja. Iako je 21 sat u Zagrebu je 30 stupnjeva

Za Dinamo nema stanke. Poslije odrađenog posla u kvalifikacijama za Ligu prvaka pred 'modrima' je nova prepreka zvana Split. I dok 'modri' bez prevelikih poteškoća koračaju prvenstvom, 'crveni' iz Splita se moraju vaditi u Maksimiru nakon što su u trećem kolu prvenstva poraženi od Hajduak u gradskom derbiju. Tekstualni prijenos pratite na tportalu.