nba liga

Solidna partija hrvatskog centra u važnoj pobjedi Clippersa, Nikola Jokić stigao do 13. 'triple-duble' učinka ove sezone

10.04.2021 u 10:03

Košarkaši Los Angeles Clippersa porazili su Houston Rocketse 126:109 uz 10 koševa i sedam skokova hrvatskog reprezentativca Ivice Zubca...

Bila je to četvrta uzastona pobjeda Clippersa koji i dalje drže treće mjesto na Zapadu iza Utaha Bojana Bogdanovića i Phoenixa u čijim redovima igra Dario Šarić.

Clipersi su pobjedu osigurali fantastičnom igrom u drugoj četvrtini koju su dobili s čak 31 košem razlike (41:10).

'Mislim da je sjajan učinak zadržati NBA momčad na 10 koševa u četvrtfini. Ponosan sam na dečke, malo smo sporije ušli u susret, no brzo smo pronašli put do pobjede', kazao je trener Clippersa Tyronn Lue.

Posljednji put Clippersi su jednu četvrtinu dobili s 31 razlike prije šest godina protiv susjeda LA Lakersa. Hrvatski košarkaš Ivica Zubac je za 23 minute zabio 10 koševa uz šut 4-6 iz igre, te dodao sedam skokova.

Jayson Tatum je ostvario učinak karijere od 53 koša u pobjedi Boston Celtica protiv Minnesota Timberwolvesa 145:136 nakon produžetaka.

Tatum je tako postao najmlađi igrač Bostona (23 godine i 37 dana) koji je stigao do brojke od najmanje 50 koševa u susretu.

'Bila je to večer koju ću uvijek pamtiti. Prva utakmica sa 50 koševa, a povrh toga i pobjeda', komentirao je junak Bostona koji je dodao i 10 skokova, te četiri asistencije.

Timberwolvesi su početkom treće četvrtine imali 17 koševa prednosti (79:62), ali nisu izdržali.

'Tatum je bio fantastičan, vukao nas je do pobjede', dodao je Bostonov trener Brad Stevens.

Jajlen Brown je dodao 16 koševa a Marcus Smart 24 za 27. pobjedu Bostona ove sezone uz 26 poraza.

U suparničkim redovima najefikasniji su bili Kar-Anthony Towns s 30 koševa i 12 skokova, dok je Anthony Edwards dodao 24 koša.

Sjajnu predstavu pružio je i Zach LaVine postigavši 50 koševa za Chicago Bullse, no to nije bilo dovoljno za pobjedu protiv Atlanta Hawksa koji su slavili 120:108.

Za LaVinea je to bio učinak karijere, a za Bullse prvi poraz u posljednja četiri susreta. Bullsi su lovili četvrtu uzastopnu pobjedu što im se nije dogodilo od prosinca 2017. godine, ali nisu uspjeli.

Gosti su na poluvremenu imali + 13 (66:53), no sve su prosuli u trećoj četvrtini koju su Hawksi dobili s 15 razlike (33:18).

Trae Young s 42 koša, Clint Capela s 22 koša i 10 skokova, te Danilo Gallinari s 20 koševa i šest skokova bili su najefikasniji kod Hawksa. Osim LaVinea, u gostujućim redovima istaknuo se i Nikola Vučević s 25 koševa i 10 skokova.

Zion Williamson ponovno je pokazao sav svoj potencijal predvodivši New Orleans Pelicanse do pobjede 101:94 protiv Philadelphia 76ersa.

Williamson je upisao 37 koševa pri čemu je 14 zabio u zadnjoj četvrtini, te dodao 15 skokova i osam asistencija za New Orleans.

'Suigrači su mi dali samopouzdanje, vjerovali su u svaki moj potez', kazao je Williamson.

Brandon Ingram se vratio na teren nakon što je izbivao pet utakmica zbog ozljede stopala sa 17 koševa i osam skokova. U suparničkim redovima najefikasniji su bili Tobias Harris s 23 koša i sedam skokova, te Joel Embiid s 14 koševa i devet skokova.

Denver Nuggetsi su pobijedili San Antonio Spurse 121:119, a za goste nije nastupio hrvatski košarkaš Luka Šamanić.

Denver je do osme uzastopne pobjede predvodio Nikola Jokić s 26 koševa, 14 asistencija i 13 skokova upisavši 13 'triple-double' ove sezone, te 54. u karijeri.

Michael Porter Jr. je dodao 22 koša i 10 skokova. Kod Spursa šestorica igrača su imala dvoznamenkasti učinak, a najviše su zabili Derrick White 25 i DeMar DeRozan 24 koša.