SAMO ZA TPORTAL

Šokirao Carevićev Šibenik, sada prijeti Jeličiću: Ne sviđa mi se kako igraju...

28.09.2023 u 06:12

Ponovilo se po tko zna koji put. Kup-natjecanje uvijek nudi senzaciju, pa je tako u 1/16-tini finala trećeligaš iz Križevaca sa 4:3 pobijedio prošlogodišnjeg finalistu SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa, a danas vodeću momčad SuperSport Prve NL, Šibenik.

Radnik iz Križevaca, trenutno drugoplasirana momčad 2 NL, odnosno 'regularno' treće lige, pobrinuo se za najveću senzaciju ove runde kup-natjecanja.

Naime, Radnik, na čijoj klupi sjedi 48-godišnji Mario Vodanović, pobijedio je nakon produžetka 4:3 momčad Šibenika, koja je prošle sezone igrala u finalu ovog natjecanja, ali je i ispala iz društva najboljih u Prvu NL. No, Narančasti koje vodio Mario Carević vrlo su ambiciozno ušli u novu sezonu i nakon sedam kola vodeća su momčad svog ranga natjecanja.

Domaćini su poveli u 34. minuti a strijelac je bio Mihael Mladen. Gosti iz Šibenika su do poluvremena preokrenuli, a zabijali su Stipe Bačelić-Grgić te Roko Brajković. U 78. minuti Niko Mihalinec zabio je za 2:2 i odveo utakmicu u produžetak. Mladen je u 98. minuti upisao svoj drugi gol, da bi Jakov Gogić u 108. minuti praktički riješio pitanje pobjednika. Pokušavali su gosti spriječiti iznenađenje, ali jedino što su uspjeli, bilo je tek ublažiti poraz. Treći gol za Šibenik, odnosno konačnih 4:3, zabio je Josip Gačić u 119. minuti.

'Ne mogu vam opisati sreću, preko tisuću ljudi na tribinama. Ovo je najveći uspjeh kluba u povijesti, nevjerojatna utakmica. Kad smo ušli u produžetak, pomislio sam da se barem dovučemo do penala. Ali kada smo dobili slobodni udarac, okrenuo sam se prema klupi i rekao 'ma, mora nam se dogoditi'. I kakav je gol Mladen zabio iz slobodnjaka. Dečki su stvarno odigrali sjajno, ustvari kao što igraju kroz ovu sezonu. Jednostavno, nemoguće. Najiskusniji mi je Tomislav Turčin, koji je igrao u Rijeci, zatim tu je i Miroslav Koprić, golman Slaven Belupa, Varaždina, bio je na Malti. Ima međunarodnog iskustva. Za nas igra i Jakov Gogić, koji je prošao Dinamovu školu, preko 100 utakmica druge lige (op.a. igrao za Dinamo II). Naravno, i meni je ovo najveći uspjeh u samostalnoj trenerskoj karijeri', rekao je za tportal Mario Vodanović, koji je u igračkoj karijeri nastupao za hrvatske mlade selekcije od U-14 do U-23, dok je kao trener radio u Dinamu, Zagrebu, Rudešu i Sabahu u Azerbajdžanu.

Inače, Vodanović je od 1. srpnja po prvi put samostalno preuzeo vođenje seniorske momčadi. Krenuo je od trećeg ranga, odnosno od Radnika iz Križevaca, ali kako s klubom postiže sjajne rezultate, pa tako i ovaj, ne sumnjamo da će se vrlo brzo pojaviti i neka 'ekskluzivnija udavača'.

'Ha, ha... Čim smo ušli u svlačionicu, dečki su me počeli zezati 'sad ćete vi otići'. Ali neću, nema šansi. Moramo odraditi posao. No, istina je da je poraslo zanimanje. Zovu ljudi iz brojnih klubova, dobio sam preko 50, 60 poruka. I sada za ovu našu priči znaju svi. Otišlo je iz regionalnih okvira'.

Tijekom karijere na trenerskom putu surađivali ste i sa Željkom Sopićem, koji je prošle sezone napravio pravo malo čudo s Goricom. Sada pak radi sjajan posao s Rijekom. Jeste li njega pitali za kakav savjet, ili idete svojim putom? Osim toga, Sopić je donedavno bio u Gorici, s kojom ćete igrati u osmini finala? Možda bi vam mogao dati kakav savjet da izbacite Goricu.

'Da, prijatelj sam sa Željkom Sopićem. Ali prijatelj sam i s Dinkom Jeličićem, s kojim ću sada igrati. Ali iskreno, nisam zvao Sopića, niti ću ga zvati, odnosno ne želim zloupotrijebiti poznanstvo. Naravno, Sopiću želim puno sreće na njegovom poslu, a mi ćemo se pripremati sami, kako znamo. I kako smo radili do sada'.

Kada biste spomenuli nekog trenerskog uzora, tko bi to bio?

'Iskreno, ne znam. Ali 'ajmo reći, da mi je Klopp drag. Imam svoj put, svoju viziju. Uzimam od brojnih trenera sve najbolje, volim brz i okomiti nogomet. Iako ne mogu reći da mi je netko poseban uzor, tako mogu reći da mi se ne sviđa nogomet Manchester Cityja, ja tebi, ti meni. Ovaj rock'n roll mi je draži', završio je Vodanović.