RED BULL - BAYERN 3.0

Šokantan poraz Guardioli pokvario rođendan

18.01.2014 u 18:48

Neočekivano težak poraz doživjeli su nogometaši Bayerna u generalnoj probi pred nastavak bundesligaške sezone. Salzburg je slavio u prijateljskoj utakmici na svojoj Red Bull Areni s čak 3:0

Istina je da je Pep Guardiola na svoj 43. rođendan izveo na teren šarenu postavu, ali i dalje vrlo jaku. Od prve su minute na travnjaku bili Neuer, Dante, Boateng, Alaba, Alcantara, Kroos, Götze i Müller, a od starta drugog poluvremena je zaigrao i naš Mario Mandžukić.

Salzburg je sva tri gola zabio već u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Sadio Mane, Jonathan Soriano iz penala, te Robert Žulj, veznjak hrvatskog porijekla koji je ove zime prešao u Salzburg iz Rieda. U nastavku su europski prvaci pokušali nadoknaditi zaostatak, ali im to nije pošlo za rukom, štoviše umalo su primili i četvrti gol, ali je Manuel Neuer uspio obraniti jedanaesterac Kevinu Kamplu.

Natjecanje u Bundesligi se nastavlja sljedeći vikend, a Bayern će već u petak gostovati kod Borussije Mönchengladbach.