NHL LIGA

Slavlje Pittsburgha, Anaheima i Bostona, prvak izgubio

12.01.2014 u 09:29

U noći sa subote na nedjelju odigrano je 10 utakmica najjače hokejske lige svijeta, u kojima su pobjede zabilježili, između ostalih, Boston, Pittsburgh i Anaheim...

Boston je gostovao u Kaliforniji kod San Josea, gdje je upisao minimalnu 1-0 pobjedu. Carl Soderberg bio je jedini strijelac susreta, a za pobjedu je zabio sedam i pol minuta prije kraja regularnog dijela utakmice. Tuukka Rask zabilježio je peti 'shutout' sezone, prema ćemu je najbolji vratar NHL lige.

Bio je to tek drugi poraz sezone San Josea na domaćem ledu u regularnih 60 minuta igre. Boston je pak prekinuo niz od dva poraza, te je prisilio domaći sastav da po prvi put od veljače 2013. godine bude nadigran pred svojim navijačima. Naime, od spomenutog datuma nijedna momčad nije nadvisila domaćina u broju udaraca prema vratima (26-21).

Pittsburgh je kao gost slavio kod Calgaryja s 2-1, čime je ispravio kiks od večeri ranije kada je poražen kod Edmontona. Chris Kunitz i Matt Niskanen bili su strijelci kod "pingvina", dok je vratar Marc-Andre Fleury zaustavio 27 pakova prema svojem golu. Calgaryju je to bio rekordni šesti uzastopni poraz kod kuće u regularnom dijelu utakmice.

Anaheim je kao gost slavio kod Phoenixa u Arizoni s 5-3, čime je upisao šestu uzastopnu pobjedu. Bio je to i peti međusobni ogled ove dvije momčadi u ovoj sezoni i peta pobjeda "pataka". Hampus Lindholm je upisao dva pogotka kod pobjednika, dok su tri odnosno dvije asistencije upisali Mathieu Perreault i Correy Perry. Radim Vrbata je bio asistent kod sva tri pogotka poražene momčadi.

Spomenimo i poraz prvaka Chicaga, koji je nakon produžetka pao kod Montreala rezultatom 2-1. Andrej Markov postigao je oba pogotka za pobjedničku momčad, a odlučujući minutu i 28 sekundi od početka produžetka.

Chicago je tako nastavio svoj negativan niz rezultata kako u ovoj sezoni, tako i općenito u Montrealu. Naime, bio je to prvaku treći uzastopni poraz, dok pobjedu u Kanadi, točnije u Montrealu, nije uspio upisati još od 3. prosinca 2001. godine.

7. Vancouver 46 17 7 9 13 57
8. Minnesota 47 18 6 5 18 53