• Zadnja izmjena 29.04.2011 21:56
  • Objavljeno 29.04.2011 u 20:57
NK Zagreb Slaven Belupo

Izvor: Cropix / Autor: Ronald Goršić/Cropix

Slaven Belupo je rezultatom 3:1 u Kranjčevićevoj svladao domaćina Zagreb i tom pobjedom napredovao na sedmo mjesto prvoligaške ljestvice. Dvoboj će se pamtiti po sjajnom pogotku Leona Benka

Oko 400 gledatelja na prvi gol je čekalo samo pet minuta. Bušić je s ruba kaznenog udarca lijepo pogodio volej i Belupo je došao do prednosti. Zagrebaši nisu slavili u pet prethodnih utakmica i nasušno im je trebala pobjeda kako bi se izvukli iz vrlo opasne zone.

U 27. minuti uspjeli su izjednačiti nakon dodavanja Brazilca Jamesa i gola Argentinca Chiavarinija, te su momčadi na odmor otišle u egalu.

Dvoboj je prelomila pogreška domaćeg braniča Tokića koji je u 58. napucao natrčalog Vojnovića od koga se lopta odbila u gol. Rezultatske dileme otklonio je Leon Benko 15 minuta poslije lijepim pogotkom škaricama. Benku je to sedmi gol u 11. nastupu za Koprivničane koji bi napravili sjajan posao kada bi ga zadržali u sastavu i iduće sezone.

Slaven je u mirnoj zoni i igra sebi za dušu, dok su Pjesnici sada već opasno blizu ispadanja iz lige. Samo su bod iznad (Lokomotive) mjesta koje vodi u niži rang, a pred njima je gostovanje u Vinkovcima, domaći dvoboj s Hajdukom, te dvoboj u Sigetu kod Dragovoljca.