VRATIO SE

Sjajni Rossi odmah iza Lorenza na otvaranju sezone!

07.04.2013 u 22:33

Na startu nove MotoGP sezone, Velikoj nagradi Katara, pobjedu na stazi Losail slavio je aktualni svjetski prvak Španjolac Jorge Lorenzo, dok je dvostruku pobjedu Yamahe zaokružio Valentino Rossi

Vozač Yamahe stazu je prošao u vremenu 42:39.802 i tako stigao do 24. pobjede u elitnoj klasi. Drugo mjesto osvojio je njegov novi momčadski kolega Valentino Rossi, koji je u završnici utrke uspio prestići dvojicu Hondinih vozača Danija Pedrosu i Marca Marqueza

Borba deveterostrukog svjetskog prvaka, koji je krajem prošle sezone okončao dvogodišnji neuspješan 'brak' sa Ducatijem, sa Hondinim vozačima obilježila je završnicu, a Talijan je iz nje izašao kao pobjednik.

Lorenzo je na startu uspio zadržati najbolju startnu poziciju i odjurio je prema naprijed, te njegovo vodstvo nije dolazilo u pitanje, dok je Rossija rana pogreška koštala pada na sedmo mjesto. Rossi i Marquez vodili su bitku za drugo mjesto do kraja, ali je na kraju Talijan završio na višoj stepenici, dok je prošlogodišnji svjetski prvak iz Moto 2 klase u debitantskoj utrci u MotoGP klasi završio na trećem mjestu.

Sljedeća utrka u kalendaru Svjetskog MotoGP prvenstva je VN SAD-a 21. travnja.