27.09.2015 u 20:47

• +4

MAXtv Prva liga, 11. kolo: Split - Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

U derbiju 11. kola MAXtv Prve lige Hajduk je u gostima na Parku mladeži pobijedio gradskog rivala RNK Split, golovima Vlašića i Caktaša...

Burićevi izabranici nastavljaju sa sjajnim igrama u MAXtv Prvoj ligi. Hajduk je i petu utakmicu u nizu ostao bez primljenog pogotka, a u gradskom derbiju Zoranu Vuliću i njegovom Splitu pokazao je da je ipak kvalitetniji, što se nije vidjelo u prvoj utakmici ove sezone koja je na Poljudu završila 0:0.

Na Parku mladeži gledali smo sasvim drukčiju sliku nego prije dva mjeseca. Obje momčadi stvarale su prilike, a Split je bio taj koji je imao prvu veliku, kada je Bagarić u 12. minuti izašao sam pred Kalinića, no ovaj mu je obranio nogom. Samo tri minute kasnije još veća prilika na drugoj strani. Tudor je proigrao samog Balića na lijevoj strani, ali ovaj nije uspio svladati Zagorca, a Caktaš je iz odbijene lopte pogodio vanjski dio stative.

Split je u 33. minuti imao posljednju šansu povesti. Ubacio je Franjić loptu u sredinu, a Bilji iz blizine pogodio vlastiti okvir gola. Tempo je zatim pao i činilo se da ćemo bez golova otići na odmor, no u sudačkoj nadoknadi Vlašić je pobjegao domaćoj obrani nakon asistencije Sušića te zatim sigurno zabio za vodstvo Hajduka.

Drugi dio još je bolje počeo za goste. U 48. minuti Milić je ubacio s lijeve strane, a Caktaš glavom udvostručio prednost svoje ekipe.

Do kraja susreta Hajduk je rutinski očuvao prednost i stigao do vrijedna tri boda i tako preskočio Rijeku koja je odigrala 0:0 u subotu u Koprivnici. Split je pak ostao četvrti, no polako gubi priključak s vodećim trojcem.

U sljedećem kolu Hajduk igra na Poljudu protiv Istre, Split gostuje u Osijeku.