ZAHUKTALE 'ZEBRE'

Sjajni gol Stipe Perice za pobjedu Udinesea

06.01.2016 u 15:00

U susretu 18. kola talijanskog nogometnog prvenstva Udinese je na stadionu Communale pobijedio Atalantu 2-1, a jedan od najboljih igrača utakmice bio je hrvatski nogometaš Stipe Perica koji je zabio i gol

Udinese je poveo u 22. minuti golom Cyrila Thereaua, a na 2-0 je povisio Perica sjajnim pogotkom glavom u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

Bivši napadač Zadra, koji je u Udinama na posudbi iz Chelsea, igrao je do 83. minute kada je uz veliki pljesak zamijenjen. Bio je to drugi pogodak sezone 20-godišnjeg napadača nakon što je u prosincu zabio za pobjedu protiv Torina (1-0). Atalanta je u nastavku uspjela tek ublažiti poraz, a pogodak je postigao Marco D'Alessandro u 75. minuti.

Udineseu je to bila druga uzastopna pobjeda nakon dva uzastopna poraza, dok su gosti iz Bergama upisali treći poraz u nizu.

Udinese je ovom pobjedom skočio na 10. mjesto Serie A sa 23 boda, dok je Atalanta stepenicu više s jednim bodom više. Na vrhu je Inter sa 36 bodova.