EUROLIGA

Simon tricom potopio Panathinaikos na užarenoj Kreti!

07.11.2013 u 22:59

Hrvatski reprezentativac Krunoslav Simon pogodio je tricu sekundu prije kraja utakmice u kojoj je njegov Lokomotiv Kuban u Heraklionu na Kreti pobijedio domaći Panathinaikos 72:69 u 4. kolu D skupine Eurolige

Prethodnih pet trica na utakmici Simon je promašio, ali je onu zadnju i najvažniju hladnokrvno pogodio za treću pobjedu svoje momčadi i drugi poraz Panathinaikosa.

Simon je ukupno postigao 9 koševa u 30 minuta igre. Ubacio je dvije od tri lopte za dva poena te oba slobodna bacanja. Dodao je po 3 skoka i asistencije, uz dvije osvojene i jednu izgubljenu loptu. Najbolji strijelci u njegovoj momčadi bili su Simas Jasaitis sa 14 koševa i Derrick Brown sa 13, koji je dodao i 8 skokova.

Dimitris Diamantidis ubacio je šest sekundi prije kraja ogleda tešku tricu za poravnanje na 69:69, nakon čega je uslijedila Simonova trica i muk 5200 domaćih navijača u Heraklion Areni (zbog kazne igraju van Atene!). Diamantidis je uz 6 poena upisao 8 asistencija, a najefikasniji u domaćoj momčadi bio je James Gist s 18 koševa.

Naš Roko Leni Ukić u domaćoj momčadi je u 21 minutu igre postigao 8 koševa, šutirajući 1-4 za dva poena i 2-3 trice.

U toj skupini su iznenađenje napravili košarkaši Crcene zvezde, koji su u gostima svladali Laboral Kutxu 73:63, čime su stigli do prve pobjede, dok je španjolski predstavnik pretrpio drugi poraz.

Maccabi je, pak, u napetoj završnici slavio u Viljnusu kod Lietuvos Rytasa 76:74 košem Tyresea Rice tri sekunde prije kraja ogleda. Devin Smith ubacio je 18 poena za Maccabi, koji je stigao do treće pobjede, dok domaćinu nisu pomogla 24 koša Martynasa Gecevičiusa kako bi izbjegao treći poraz.

Damir Markota dobro je iskoristio svoju minutažu u domaćem porazu Brose Basketsa od Emporio Armanija 76:62 u B skupini. Hrvatski reprezentativac postigao je 10 koševa u 17 i po minuta igre. Šutirao je 2-3 za dva poena i 2-4 trice, te je dodao dva skoka i jednu asistenciju. Markota je bio drugi strijelac svoje momčadi iza Zacha Wrighta koji je postigao 13 koševa.

Goste iz Milana predvodio je Alessandro Gentile s 18 koševa i 6 asistencija. Obje momčadi sada su na omjeru 2-2.

Efes Pilsen slavio je pred svojim navijačima protiv Žalgirisa 72:61. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, turska momčad bodove je osigurala boljom igrom u drugom dijelu. Naš Zoran Planinić ubacio je 6 poena u 19 minuta igre (3-5 dva poena, 0-1 trice, 0-1 slobodna bacanja), dodao je 3 skoka i tri asistencije, te po jednu osvojenu i izgubljenu loptu.

Stanko Barać je u nepunih 16 minuta igre postigao samo jedan poen (0-1 dvice, 1-2 slobodna bacanja) uz tri skoka, jednu asistenciju i dvije izgubljene lopte. Najbolji strijelac kod domaćina bio je Scotty Hopson sa 15 koševa, a kod gostiju Justin Dentmon sa 14. Efes Pilsen je upisao treću pobjedu, a Žalgiris treći poraz.

Real Madrid je vodeća momčad B skupine s maksimalnim učinkom. Do četvrte uzastopne pobjede stigao je u gostima kod Strasbourga 85:66, uz 21 koš Rudyja Fernandeza. Hrvatski reprezentativac Dontaye Draper postigao je 3 koša i dodao dvije asistencije.