30.03.2014 u 20:56

• +11

MAXtv Prva liga, 28. kolo, NK Osijek - GNK Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka ostvarili su veliku pobjedu u 28. kolu MAXtv Prve lige. Pobijedili su vodeći Dinamo rezultatom 3:2 i tako prepustili zadnje mjesto u ligi Hrvatskom dragovoljcu

Velika pobjednička serija Mamićevog Dinama konačno je završena. Nakon devet pobjeda iz deset utakmica ovog proljeća, stigao je u Gradskom vrtu i prvi poraz za 'modre'. Kao i prošle godine u ovo vrijeme, Osijek je na domaćem terenu slomio ugledne goste i došao do važnih bodova u borbi za opstanak.

Dvoboj je počeo otvorenom igrom s obje strane, a prvu ozbiljnu priliku na utakmici imao je Osječanin Šorša, no nije dobro zahvatio loptu u 13. minuti. Dinamo je odgovorio udarcima Fernandesa i Soudanija, da bi u 37. minuti Marcelo Brozović s ruba kaznenog prostora pogodio gredu.

Kad se činilo da će se bez golova otići na odmor, Osijek je jednu svoju kontru pretvorio u pogodak. Mišić je povukao s lijeve strane, sjajno ubacio na drugu gdje se Danijel Cesarec riješio braniča i prizemnim udarcem poslao loptu pokraj Ježine.

Dinamo nije ništa bolje zaigrao na početku drugog dijela. Duje Čop dvaput je utrčavao u prostor, no Mikulić je oba puta bio ispred njega na lopti, a njegov je udarac u 56. minuti s lakoćom ukrotio. Osijek je zatim ponovo zabio. U 69. minuti ponovo je Mišić proigrao povratnom loptom Cesarca, koji je krasnim udarcem pod gredu matirao Dinamovog golmana.

Ipak, u samoj završnici gosti su se probudili. U 80. minuti Junior Fernandes uputio je jedan pomalo očajnički udarac s lijeve strane, ali Mikulić ga nije uspio ukrotiti i završio mu je u mreži.

Četiri minute kasnije 'modri' su se potpuno vratili u utakmicu. Duje Čop je ostao sam u kaznenom prostoru i sigurno zabio za 2:2.

Ipak, pobjeda je na kraju pripala domaćima. Zaslužan je za nju asistent kod prva dva pogotka, Josip Mišić. On je u 89. minuti matirao glavom Ježinu, za veliko slavlje navijača u Gradskom vrtu.

Ovim trijumfom Osijek je pobjegao Dragovoljcu tri boda na dnu ljestvice, dok Dinamo i dalje ima deset bodova više od Hajduka i relativno ugodnu situaciju na vrhu.