GOL U ZAVRŠNICI

Senzacija! Hrvati iznenadili europske i svjetske prvake!

29.01.2014 u 22:43

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Hrvatska futsal reprezentacija stvorila je velike probleme favoriziranim Španjolcima na otvaranju Europskog prvenstva u Belgiji. Vodili su naši na poluvremenu, na kraju izborili bod golom u završnici za 3:3

Protiv ekipe koja je šesterostruki europski i dvostruki svjetski prvak Hrvatska je bila apsolutni autsajder, ali to se nije vidjelo u prvom poluvremenu. Naši su u 10. minuti poveli nakon velike gužve pogotkom Babića i pokazali 'furiji' da neće biti vreća za napucavanje. Uzvratio je Aicardo, no 'futsal vatreni' odmah su u sljedećoj ozbiljnoj akciji vratili vodstvo nakon lijepe akcije koju je pogotkom zaključio Jelovčić. S 2:1 se otišlo na poluvrijeme.

U drugom dijelu Hrvatska nije izdržala veliki pritisak. Nakon velike pogreške Lin je izjednačio u 27. minuti, a minutu kasnije doveo Španjolsku u vodstvo. Ipak, u završnici dvoboja naši su krenuli u potpunu ofenzivu, izvadili su i golmana i to se isplatilo. Capar je dvije minute prije kraja izjednačio i donio vrijedan bod Hrvatskoj.

Hrvatska će u nastavku turnira imati priliku izboriti četvrtfinale, za što će vjerojatno biti dovoljan i bod protiv Češke.

Futsal EP, 1. kolo:

Hrvatska – Španjolska 3:3 (Babić 10 Jelovčić 18, Capar 38 /Aicardo 16, Lin 27, 28)