SKUPINA B

Schalke i Arsenal podijelili bodove, uvjerljiv Olympiacos

06.11.2012 u 23:29

U skupini B Schalke i Arsenal su podijeli bodove u Gelsenkirchenu odigravši 2:2, dok je Olympiacos u Pireju savladao Montpellier 3:1

Arsenal je vodio 2:0 golovima Thea Walcotta iz 18. i Oliviera Girouda iz 26. minute, ali su ih veliki propusti u obrani koštali tri boda. Kod prvog su primljenog gola, duboko u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, nepotrebno izgubili loptu na svojoj polovici, a potom ih je kaznila veza Lewis Holtby-Huntelaar, da bi kod drugog gola cijela obrana pogrešno reagirala na ubacivanje Holtbyja s lijeve strane. Strijelac za 2:2 bio je Jefferson Farfan.

U drugom susretu Olympiacos je tri boda osigurao u posljednjim trenucima susreta. Rani gol Paula Machada iz četvrte minute poništio je Younes Belhanda u 67. nakon prethodnog prekršaja Djamela Abdouna na Souleymaneu Camari, da bi bi u završnici u samo tri minute zabili Leandro Greco i Kostas Mitroglou.

Greco je zabio prizemnim udarcem u donji lijevi kut nakon loše raščišćenog udarca iz kornera, a Mitroglou iz sredine kaznenog prostora nakon asistencije Josea Holebasa.