DOMAĆINI PRAZNIH RUKU

Schalke 'bombom' do tri boda, golijada Chelsea

01.10.2013 u 23:22

Nogometaši Chelseaja u Bukureštu su pobijedili Steauu s 4:0 i tako ipak došli do zraka u skupini E Lige prvaka, a do trijumfa na gostovanju stigao je i Schalke kod Basela 1:0

Podsjetimo, Chelsea je u 1. kolu na svome Stamford Bridgeu iznenađujuće poražen od Basela, tako da je u Bukureštu bio pod određenim imperativom pobjede kako ne bi rano izgubio priključak s konkurencijom. Obavili su igrači Josea Mourinha svoj zadatak vrlo dobro i kući se vraćaju s punim plijenom.

Steaua - Chelsea 0:4, sažetak

U 20. je minuti Andre Schürrle s lijeve strane ubacio za Samuela Eto'a, a Kamerunac je proslijedio loptu za Ramiresa koji je donio prednost gostima iz Londona. Minutu prije kraja prvog poluvremena domaći vratar Ciprian Tataruşanu je obranio udarac Eto'a, ali na loptu je nespretno natrčao Daniel Georgievksi i ugurao je u vlastitu mrežu.

Ramires je u 55. minuti postigao drugi pogodak večeri nakon akcije u kojoj su sudjelovali Schürrle i asistent Oscar. Priču je u posljednjoj minuti zaključio Frank Lampard pogotkom s 20-ak metara nakon dodavanja Williana.

Vrh skupine E nakon drugog kola pripada Schalkeu koji je u Baselu došao do druge pobjede. Slavili su gosti iz Gelsenkirchena s 1:0, a jedini je strijelac u 54. minuti bio Julian Draxler koji je lijepo pogodio s 20-ak metara.

Basel - Schalke 0:1, golčina Draxlera