OKRŠAJ U GRADSKOM VRTU

Savršen debi Nenada Bjelice na klupi Osijeka; domaćin razbio Rijeku za prvu pobjedu, a posebna priča je golčina Petra Bočkaja

12.09.2020 u 18:59

U prvoj subotnjoj utakmici četvrtog kola Hrvatski Telekom Prve lige, u Gradskom vrtu Osijek je svladao Rijeku 3:0 te došao do prve prvenstvene pobjede

U praznom Grdaskom vrtu nogometaši slavonskog prvoligaša napokon su osjetili kako je to s travnjaka izaći s podignutim rukama u zraku poslije odigranih prvenstvenih 90 minuta. Da, Osijek u prva tri kola nije znao za pobjedu, osvojio je tek jedan bod, što je bilo neočekivano za momčad koja je najavljivala borbu za sam vrh.

Ceh je platio trener Ivica Kulešević, a na njegovo mjesto senzacionalno je došao Nenad Bjelica koji je ne tako davno radio sjajne stvari s Dinamom.I ta promjena urodila je pozitivnim šokom te je domaćin stigao do cijelog plijena protiv neugodnog rivala Rijeke.

• +4
Osijek - Rijeka, 4. kolo HT Prve lige, 2020/21 Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

Za 'plavo-bijele' nije moglo bolje početi. Jugović je u petoj minuti pretrčao nekoncentirane igrače Rijeke, izašao je pred Nevistića te poentirao za rano vodstvo.

U 36. minuti sve je bilo riješeno. Arsenić je zaradio je opomenu nakon prekršaja na Grezdi. Nakon provjere VAR-a, Matoc mu je pokazao crveni karton. Iz slobodbnog udarca sjajno je s 25 metara pogodio Bočkaj. Majstorski!

U nastavku je i Rijeka pokazala zube, najbliži pogotku bio je Pavičić u 65. minuti kada je pogodio gredu, ali se opet tresla gostujuća mreža.

U 74. minuti, nakon ubačaja s desne strane, Mierez je ostao neshvatljivo sam u kaznenom prostoru Osijeka te poentirao glavom.

Nakon nepotpunog četvrtog kola Osijek je sa četiri boda skočio na petu poziciju, a mjesto iznad je Rijeka sa šest bodova.

Sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige i pretkola Lige prvaka možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Ako već niste, sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.