DARIO BRILJIRA

Šarićeva utakmica karijere pred očima svog najvećeg idola Magica Johnsona

13.03.2017 u 08:17

Hrvatski košarkaški reprezentativac Dario Šarić odigrao je još jednu briljantnu utakmicu u dresu Philadelphia 76ersa

Košarkaši Philadelphia 76ers svladali su Los Angeles Lakerse 118:116, a junak 'sixersa' bio je naš Dario Šarić.

Šibenčanin je u 35 minuta provedenih na parketu ubacio 29 koševa, što mu je učinak karijere u NBA-u, a pritom je dodao sedam skokova, pet asistencija, dvije ukradene lopte i jednu blokadu. Iz igre je Šarić šutirao 10-20 (trice 3-7), a podatak kako su Sixersi s njim na parketu bili bolji 21 koš razlike dovoljno govori.

No ono što Šarićevu učinku daje dodatnu težinu jest da je odolio pritisku i da je svoju sjajnu partiju odigrao pred očima svog najvećeg idola Magica Johnsona, odnedavno predsjednika LA Lakersa. Nema sumnje kako ga je to dodatno motiviralo jer 22-godišnjem Šibenčaninu ovo je bila prva utakmica u karijeri u Los Angelesu kod Lakersa. Kako je Šarić igrao, pogledajte OVDJE.

Imao je Magic priliku vidjeti i 'svojeg' Hrvata, Ivicu Zupca, koji je u 18 minuta igre ubacio deset koševa te dodao osam skokova i četiri blokade.

Uz Šarića najbolji strijelci Sixersa bili su Jahlil Okafor sa 23 i Francuz Timothe Luwawu-Cabarrot sa 18 koševa. Na drugoj strani je Ivica Zubac bio u početnoj postavi Lakersa i za 18 minuta postigao 10 koševa uz šest skokova i četiri blokade. Najbolji igrač domaćih bio je Jordan Clarkson sa 30 koševa, šest skokova i osam asistencija.

U derbiju večeri Houston je sa 117-112 pobijedio aktualne prvake iz Clevelanda koji su doživjeli četvrti poraz u posljednjih pet utakmica. James Harden je s 'triple-double' učinkom od 38 koševa, 10 skokova i 11 asistencija bio najzaslužniji za pobjedu Rocketsa, dok su Cleveland predvodili LeBron James sa 30 i Kyrie Irving sa 28 koševa.