NBA LIGA

Šarić završio na šivanju nakon 13 sekundi igre, Bender opet oduševio!

11.04.2018 u 10:06

Mladi hrvatski košarkaš, 20-godišnji Dragan Bender drugu je utakmicu zaredom ostvario double-double učinak, on je u 124:97 pobjedi Phoenix Sunsa na gostovanju kod Dallas Mavericksa postigao 15 koševa (šut za dva 2-2, trica 3-4, slobodna bacanja 2-3) te sakupio 13 skokova uz po dvije asistencije i blokade za 37 minuta provedenih na parketu.

Bender je prije dva dana u porazu od prvaka Golden State Warriorsa ostvario po 14 koševa i skokova.

Susret Dallasa i Phoenixa nije imao rezultatsku važnost, obje momčadi nalaze se na dnu redoslijeda te neće igrati u doigravanju pa se igralo u opuštenijem tonu. Najbolje je pruženu priliku iskoristio krilni igrač Sunsa Alec Peters koji je ušavši s klupe postigao 36 poena uz 9 skokova. Kod domaćih najefikasniji je bio Jonathan Motley sa 21 ubačajem.

Bila je ovo posljednja ovosezonska utakmica Sunsa koji su ostvarili omjer pobjeda i poraza 21-61, a Bender je odigrao sve utakmice s prosjekom od 6.5 koševa i 4.4 skoka. Dallas je sezonu okončao sa 24-58.

Ivica Zubac dobio je 20 minuta u 99:105 domaćem porazu Los Angeles Lakersa od Houston Rocketsa, a tu je minutažu iskoristio za dva ubačaja (šut za dva 1-3), pet skokova te po jednu asistenciju i osvojenu loptu. Gosti iz Teksasa su do svoje 65. ovosezonske pobjede stigli zahvaljujući svog razigranom bekovskom paru Chrisu Paulu, koji je ubacio 22 poena (i potez dana mu je guuranje kroz noge lopte Zupcu!), i Jamesu Hardenu koji je postigao 21 koš uz 10 asistencija. Josh Hart sa 20 i Andre Ingram sa 19 pogodaka bili su najefikasniji kod Lakersa.

Philadelphia 76ersi ostvarili su 15. uzastopnu pobjedu što je novi klupski rekord svladavši na gostovanju Atlanta Hawkse sa 121:113, a hrvatski reprezentativac Dario Šarić napustio je utakmicu nakon samo 13 sekundi. On je u sudaru pod vlastitim obručem dobio udarac od Johna Collinsa koji mu je rasjekao gornju usnicu te mu je stradao jedan zub.

Odmah je otišao na šivanje i više se nije vraćao u igru. No, i bez Šarića Sixersi su nastavili pobjednički niz zahvaljujući sjajnom šutu za tricu, a strijelce pobjedničkog sastava predvodili su JJ Redick sa 28 i Ersan Ilyasova sa 26 koševa. Taurean prince je sa 27 poena bio prvi strijelac Hawksa.

Sixersi su s omjerom 51-30 treći u Istočnoj konferenciji s pobjedom više i porazom manje od četvrtih Cleveland Cavaliersa, no za potvrdu te treće pozicije morat će ostvariti i 16. pobjedu zaredom kada u srijedu u svojoj dvorani ugoste Milwaukee Buckse.

Bojan Bogdanović dobio je poštedu u posljednjoj ligaškoj utakmici Indiana Pacersa, baš kao i Victor Oladipo te Thaddeus Young, a tako oslabljeni Pacersi pretrpjeli su uvjerljiv 93-119 domaći poraz od Charlotte Hornetsa. Centar gostiju Frank Kaminsky je sa 24 pogotka ostvario učinak karijere, dok su Darren Collison, Glenn Robinson III i TJ Leaf sa po 13 ubačaja bili najučinkovitiji kod Pacersa.

Indiana je ligaški dio okončala s omjerom 48-34 te će u doigravanje krenuti s pete pozicije na Istoku, a suparnik u prvom krugu bit će joj Cleveland ili Philadelphia. Charlotte s omjerom 36-46 nije izborila doigravanje.

Aktualni prvaci Golden State Warriorsi pretrpjeli su težak poraz na gostovanju kod Utah Jazza, domaći je sastav slavio s velikih 40 razlike - 119-79. Već na poluvremenu bilo je 62-33 za Jazz koji je početkom posljendje četvrtine imao i najvećih 45 razlike. Donovan Mitchell je sa 22 ubačaja predvodio strijelce Jazza, a Klay Thompson sa 23 poena Warriorse.

Warriorsi su s omjerom 58-24 završili kao drugi na Zapadu, dok je Jazz ovom pobjedom stigao na diobu trećeg mjesta Zapada s omjerom 48-33 koji imaju i Portland Trail Blazersi. Upravo je Utah i Portland u svom međusobnom obračunu u Portlandu u srijedu odlučivati koji će od ta dva sastava završiti kao treći na Zapadu te pobjednik skupine Northwest.

U posljednjoj utakmici večeri Washington Wizardsi nadigrali su Boston Celticse sa 113-101 i tako se poravnali s Miami Heatom na vrhu skupine Southeast na omjeru 43-38. Wizardse je do pobjede vodio John Wall sa 29 koševa, 12 asistencija i 7 skokova, dok je Jaylen Brown ubacio 27 poena za Celticse. Washington će osvojiti divizijski naslov u slučaju da u srijedu svlada Orlando Magic, a istodobno Miami izgubi od Toronto Raptorsa. Boston je sa 54-27 siguran drugi na Istoku.