KLUPSKO SP

S Realom je šest puta osvajao ovaj trofej, a sada je najveći krivac za poraz

15.12.2023 u 22:41

Nogometaši egipatskog Al Ahlyja svladali su saudijski Al-Ittihad s 3:1 i tako se plasirali u polufinale Svjetskog klupskog prvenstva koje se odigrava u Saudijskoj Arabiji.

Osvajač Afričke lige prvaka je poveo u 21. minuti iz kaznenog udarca, a realizirao ga je Ali Maaloul. Al-Ittihad je na isti način mogao izjednačiti u 45. minuti, ali je vratar egipatske momčadi El Shenawy obranio udarac Karima Benzeme, najveće zvijezde suadijske momčadi, jer s Realom je čak šest puta osvajao ovaj trofej.

U 59. minuti Hussein El Shahat je pogodio za 2:0, a u 62. minuti je Emam Ashour donio afričkom prvaku prednost od tri gola.

Konačnih 3:1 postavio je Benzema u drugoj minuti sučevog dodatka.

Al Ahly će u ponedjeljak, 18. prosinca (19 sati), igrati protiv južnoameričkog prvaka, brazilskog Fluminensea, za plasman u finale.

U drugom polufinalu, koje je na rasporedu 19. prosinca (19 sati), europski prvak Manchester City će igrati protiv azijskog prvaka, Urawa Red Diamondsa, koji je u petak u četvrtfinalu pobijedio meksički Leon s 1:0.

Utakmica za treće mjesto i finale klupskog SP-a će biti odigrano u petak, 22. prosinca.