LIGA PRVAKINJA

Rukometašice Podravke slavile u Rumunjskoj

28.10.2012 u 22:17

Rukometašice Podravke Vegete u trećem su kolu skupine B Lige prvakinja ostvarile iznimno važnu pobjedu. Slavile su na gostovanju u Rumunjskoj, svladavši Jolidon Cluj s 20:19...

Hrvatske su prvakinje na poluvremenu imale četiri pogotka prednosti (10:6), ali su domaće rukometašice u nastavku zaigrale bolje i počele smanjivati zaostatak.

U neizvjesnoj završnici igračice Nevena Hrupeca ipak su uspjele doći do minimalne pobjede koju ponajprije mogu zahvaliti sjajnoj vratarki Marti Žderić koja je skupila 16 obrana. Sanja Damnjanović je postigla šest, a Anita Gaće pet pogodaka. Kod domaćih je s pet golova najefikasnija bila Florentina Carmen Cartas.

Podravka je u tri kola ubilježila dvije pobjede i jedan poraz, a sljedeći je vikend očekuje domaći dvoboj protiv današnjeg suparnika.