drama za pamćenje

Rudeš čudesnim preokretom šokirao Cibaliju i praktički osigurao opstanak!

29.04.2018 u 18:56

U uzbudljivom nedjeljnom dvoboju 32. kola HT Prve lige nogometaši Rudeša pobijedili su Cibaliju 3:2, s dva postignuta pogotka u sudačkoj nadoknadi...

Rudeš je na šokantan načio ostvario ove nedjelje ključnu pobjedu u borbi za opstanak, u utakmici u kojoj je u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena primio pogodak pa zabio dva, na užas navijača Cibalije.

• +9
Hrvatski telekom Prva liga, 28. kolo, NK Rudeš - NK Osijek Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Bio je to derbi začelja u kojem je zagrebački klub u Kranjčevićevoj bolje krenuo i činilo se došao do značajne prednosti kada je Fazli glavom nakon prekida pogodio u 7. minuti.

Rudeš - Cibalia 1:0 (Fazli 7) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Ipak, Vinkovčani se nisu predavali i uspjeli su izjednačiti u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, zahvaljujući golu Galića.

Rudeš - Cibalia 1:1 (Galić 45+2) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

U drugom dijelu mreže su mirovale sve do same završnice, a onda je opet Cibalia zabila u sudačkoj nadoknadi, u 91. minuti zahvaljujući asistenciji Miličevića i prisebnoj realizaciji Dabre.

Rudeš - Cibalia 1:2 (Dabro 90+1) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

U tom trenutku momčad iz Vinkovaca držala je osmo mjesto na ljestvici, a onda joj se dogodila katastrofa. Fazli je samo par minuta nakon primljenog gola izjednačio za Rudeš.

Rudeš - Cibalia 2:2 (Fazli 90+2) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

A onda i zabio glavom pobjednički pogodak za 3:2.

Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Rudeš sada ima pet bodova više od Istre i šest od Cibalije, što bi moralo biti dovoljno uoči zadnja četiri kola domaćeg prvenstva...

HT Prva liga, 32. kolo:

Rudeš – Cibalia 3:2 (Fazli 7, 90+4, 90+6 / Galić 45+2, Dabro 90+1)

Rudeš - Cibalia 3:2 (32. kolo 2017./18., 29.4.), sažetak Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Rudeš-Cibalia3:2
Slaven Belupo-Hajduk0:0