HT PRVA LIGA

Dinamo na koljenima; Rijeka golčinom na Maksimiru zakuhala završnicu prvenstva

28.04.2018 u 19:02

U derbiju 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Maksimiru je Rijeka svladala Dinamo 1:0 te tako opet donekle vratila neizvjesnost u prvenstvo

Aktualni prvak, koji je bio bez prvog strijelca Hebera, iskoristio je brojne probleme domaćina kojem je nedostajalo 11 igrača zbog ozljeda i kartona (Doumbia, Ademi, Fiolić, Rrahmani, Lešković, Moro, Matel, Olmo, Hodžić, Benković, Sosa).

Rijeka je poslije 2829 dana posta i 31. srpnja 2010. stigla opet do tri boda na Maksimiru te je tako zakomplicirala prvenstvo, jer je četiri kola prije kraja stigla na šest bodova zaostatka za Dinamom, a i Hajduk koji igra u nedjelju (Slaven Belupo) sada ima priliku da se približi vodećoj momčadi HT Prve lige na minus pet.

• +14
Dinamo - Rijeka, 32. kolo HT Prve lige, 2017/18. Autor: Igor Soban/PIXSELL

Gledatelji se još nisu ni smjestili, a Čolak je već zamalo šokirao Maksimir. Napadač Rijeke je poslije pogreške Muhara izašao pred Livakovića, lobao ga, ali je loptu zaustavila vratnica. Zatim smo gledali dominaciju domaćina u posjedu lopte dok su gosti čekali priliku iz kontre.

Nije bilo previše uzbuđenja sve do 21. minute, a onda nova vratnica, no na drugoj strani. Lecjaks je ubacio iz auta u kazneni prostor, a kapetan Bradarić u skoku s Perićem glavom pogodio okvir vlasitog gola.

U 32. minuti trener 'modrih' Jurčević se morao uhvatiti za glavu, jer mu se ozlijedio Ćorić, a  sedam minuta kasnije još jednom, jer je njegova momčad primila pogodak. Acosty je neshvatljivo ostao sam na 20 metara, gotovo smjesta je snažno opalio i pogodio desni gornji kut nemoćnog Livakovića.

Dinamo – Rijeka 0:1, Acosty 39' Izvor: Društvene mreže

U nastavku je Dinamo krenuo žestoko, u 51. minuti Stojanović je ubacio, a Gojak s glavom s tri metra ravno pucao u Slugu koji je obranio.

U 58. opet je na mukama bila obrana aktualnog prvaka. Hajrović je sjajno gurnuo za Soudanija koji je pretrčao Zutu koji ga je povlačio, a Alžirac je u padu gurnuo za Gavranovića koji je s par metara pogodio vanjski dio mreže.

Do kraja utakmice takvih zicera, bez obzira na pritisak, Dinamo više nije imao, iako su Perića centimetri dijelili od izjednačujućeg pogotka u petoj minuti sudačke nadoknade kada je pokušao glavom, ali Rijeka je sačuvala prednost i nakon osam godina stigla do trijumfa u dvorištu najtrofejnijeg hrvatskog kluba.

Dinamo – Rijeka 0:1, 32. kolo 2017./18. (sažetak) Izvor: Društvene mreže

Dinamo Zagreb-Rijeka0:1
Osijek-Lokomotiva19:00