trener 'farmaceuta'

Roy Ferenčina slikovito je opisao utakmicu s Dinamom: Uvjeti su bili polarni...

04.12.2023 u 23:14

Slaven Belupo nije uspio iznenaditi Dinamo, u Koprivnici su 'modri' u 17. kolu SuperSport HNL-a slavili 2:0. Trener domaćih Roy Ferenčina nakon utakmice se posebno osvrnuo na uvjete za igru

Japanac Takuro Kaneko je s dvije asistencije 'počastio' Brunu Petkovića i Darija Špikića koji su njegove ubačaje pretvorili u golove za pobjedu Dinama 2:0. No, nakon svega je trener Slaven Belupa Roy Ferenčina ipak imao za čime žaliti.

'Čestitam Dinamu na zasluženoj pobjedi. Mislim da mi možemo žaliti za prvih 20 minuta kada smo imali nekoliko kvalitetnih kontri i polukontri, no nedostajao nam je dobar zadnji pas. Nismo uspjeli i Dinamo je zabio. U nastavku smo probali stisnuti Dinamo, ali nismo imali prave prilike. Zabili su drugi gol, bila je gotova utakmica', komentirao je Ferenčina te napomenuo:

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel/MAX Sport

'Ne mogu biti zadovoljan, ne kad se izgubi. Bez obzira koju momčad vodili. Dinamo je skup reprezentativaca i jako dobrih igrača. Zna se što im znači Petković koji je dominirao i zabio prvi gol. Nekim segmentima sam zadovoljan, možemo bolje, ali falila su nam dva-tri igrača koji bi nam puno pomogli. Teren je bio blatnjav, a uvjeti polarni, ali bila je to zaslužena pobjeda Dinama.'

U sljedećem kolu SuperSport HNL-a 'farmaceute' opet čeka momčad iz vrha, gostuju kod Rijeke na Rujevici. A onda idu u goste Osijeku...

• +30
Slaven Belupo - Dinamo, SuperSport HNL, 4.12.2023. Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

'Sad nas čekaju Rijeka i Osijek, sve su to momčadi koje su na papiru jače od nas. I financijski i kako god. Mi ćemo sigurno nekoga iznenaditi, Dinamo nismo, vjerujem da ćemo Rijeku ili Osijek. Možemo odigrati puno bolje nego danas, to ćemo i napraviti. Vjerujem da možemo odigrati na višoj razini, da možemo odigrati bolju utakmicu te da možemo uzeti nekome bodove', zaključio je Roy Ferenčina.

Tportal SPORT je i na WhatsAppu

Želite li pogledati VIDEO svih golova iz SuperSport HNL-a i Kupa te dobivati najvažnije vijesti iz sporta: Zapratite tportalov kanal OVDJE i kliknite 'Prati