22.06.2014 u 17:23

• +6

Formula 1, Velika nagrada Austrije

Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Heinz-Peter Bader

Na Velikoj nagradi Austrije Nico Rosberg je upisao svoju treću ovosezonsku pobjedu i povećao prednost u ukupnom poretku Svjetskog prvenstva Formule 1 na 29 bodova ispred momčadskog kolege Lewisa Hamiltona...

Upravo je Hamilton zauzeo drugo mjesto u poretku, pa su tako Mercedesovi vozači po šesti put ove sezone u osam utrka osvojili prva dva mjesta iako su ovoga puta imali određenih problema s kočnicama.

'Ovo nije bila najlakša utrka. Trebalo je paziti na neke stvari koje su svakako limitirale bolid, ali na kraju sam opet imao jako, jako brz bolid pa je fantastično pobijediti danas,' komentirao je Rosberg.

Gledajte Formulu 1!

Sve slobodne treninge, kvalifikacije te sve nedjeljne utrke gledajte na MAXtv-ovom kanalu, MAX GP! Utrke možete gledati i putem MAXtv To Go i Pay-Per-Day usluge te na online servisu match.tportal.hr. MAX Auto Moto paket možete kupiti OVDJE.

'Sjajno je osvojiti prva dva mjesta ovdje u Austriji i sjajno se vratiti u Austriju koja svakako zaslužuje utrku (bila je ovo prva F1 utrka u Austriji od 2003., op.a.). Navijači su bili sjajni, atmosfera je bila spektakularna cijeli vikend i hvala vam puno na tome.'

Rosberg se nakratko okrenuo i sljedećoj F1 postaji, Velikoj nagradi Velike Britanije u Silverstoneu koji je svega par kilometara udaljen od Mercedesove tvornice u Brackleyju.

'Naravno da se veselim sljedećoj domaćoj utrci i bilo bi sjajno da opet uspijemo zauzeti prva dva mjesta tamo, za sve naše kolege koji rade u tvornici. Veselim se tomu.'

Hamilton pak nije bio oduševljen radom ekipe u boksu, jer smatra da je izgubio bitku za pobjedu zbog njihovih sporih promjena koje su ga koštale u borbi s Nijemcem.

'Ne znam gdje sam izgubio to vrijeme. Nije mi se činilo da su brzi, ali možda sam i bio krivo pozicioniran. To ćemo istražiti, jer je frustrirajuće izgubiti toliko vremena, nakon što učiniš sve što možeš da zaradiš stotinku tu i tamo. Kad izgubiš tako puno prilikom promjene guma, to je gadno,' požalio se F1 prvak iz 2008. godine.