everton proigrao

Rooney prvo zapucao penal pa zabio za pobjedu Evertona, Vlašić na klupi

18.12.2017 u 23:10

U posljednjem susretu 18. kola engleskog nogometnog prvenstva Everton je pobijedio Swansea City 3:1, a hrvatski nogometaš Nikola Vlašić nije nastupio za domaći sastav...

Gosti su poveli u 35. minuti golom Leroya Fera nakon ubačaja iz kornera, no Everton je izjednačio u posljednjim trenucima prvog dijela preko Dominica Calverta-Lewina. Mladi napadač je ispravio pogrešku svog starijeg i iskusnijeg suigrača Waynea Rooneya koji je promašio penal.

Rooneyjev udarac je Lukasz Fabianski obranio skrenuvši loptu u vratnicu, no Calvert-Lewin je pospremio odbijanac iza leđa poljskog vratara.

Domaćin je preokrenuo rezultat u 65. minuti sjajnim pogotkom Gylfija Sigurdssona s više od 20 metara. Svoju pogrešku iz prvog dijela Rooney je ispravio u 74. minuti zabivši za 3:1 iz novog jedanaesterca. Fabianski je ponovo pogodio stranu, ali je Rooneyjev udarac bio prejak. Hrvatski nogometaš Nikola Vlašić utakmicu je pratio s kupe domaćeg sastava.

Everton je napokon proigrao, ovo mu je četvrta pobjeda u zadnjih pet kola, te je skočio za još jednu poziciju i sada je deveti s 25 bodova, dok je Swansea City i dalje na začelju s 12 bodova.