HT PRVA LIGA

Rijeka u naletu, nova pobjeda za drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici; pogledajte sve golove

14.12.2019 u 17:03

U prvoj subotnjoj utakmici 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Rujevici je Rijeka svladala Varaždin 3:1

Rijeka je stigla do četvrte pobjede u nizu te je na drugoj poziciji preskočila Hajduk. Nakon Intera, Hajduka i Istre 1961 pao je i Varaždin koji je tako ostao na začelju prvenstvene ljestvice.

Domaćin je dominirao, a već je došao do prednosti u 11. minuti. Pavičić je lijepo prošao i ubacio, a Acosty poentirao glavom.

Odmah na početku drugog dijela jednu dugu loptu Acosty je spustio glavom za Čolaka koji se othrvao gostujućem braniču te je iz blizine zabio za 2:0.

U 83. minuti nadu Varaždinu vratio je Glavica koji je realizirao najstrožu kaznu nakon kontakta Pavičića i Mehdikhanija.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Rijeka je stigla do novog pogotka. Andrijašević je pucao, Nevistić je obranio, ali natrčao je Čolak i zatresao mrežu za konačnih 3:1.