golijada na rujevici

Rijeka u ludoj utakmici protiv Istre izgubila važne bodove uoči derbija s Dinamom

26.08.2018 u 22:54

U posljednjoj utakmici 5. kola HT Prve lige nogometaši Rijeke i Istre odigrali su 3:3 na Rujevici, a taj rezultat ostavio je Dinamo samog na vrhu ljestvice domaćeg prvenstva...

Kekova družina izgubila je ove nedjelje u lokalnom derbiju važne bodove u borbi s Dinamom za vrh ljestvice. U utakmici u kojoj su ljubitelji nogometa mogli uživati u pregršt golova Istra je pokazala da bi mogla biti opasan protivnik svakome ove sezone, a Riječani će morati smanjiti pogreške u obrani ako žele ugroziti 'modre' s kojima igraju na Maksmiru sljedeće nedjelje.

• +3
HT Prva liga, 5. kolo: Rijeka - Istra Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletic/PIXSELL

Dvoboj na Rujevici započeo je uraganski, a već u 2. minuti gosti su poveli. Ivančić je nakon prekida došao u poziciji ubaciti s lijeve strane i pronašao je Miereza koji je iz dvojbene situacije koja je 'mirisala' na zaleđe poslao loptu u mrežu.

Rijeka - Istra 0:1 (Mierez 2) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Nije se dugo moralo čekati na odgovor domaćih, jer već u sljedećoj akciji Heber je prsima ukrotio jedan ubačaj i zatim volejom izjednačio rezultat.

Rijeka - Istra 1:1 (Heber 4) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Argentinac Ramon Mierez opet je došao na svoje u 17. minuti kada je oteo loptu Punčecu i s lakoćom matirao Slugu, za novo vodstvo Istre.

Rijeka - Istra 1:2 (Mierez 17) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

U 30. minuti stigao je brazilski odgovor Rijeke. Heber je primio loptu na lijevoj strani, ušao u sredinu i neobranjivim udarcem u suprotni kut svladao Landetu.

Rijeka - Istra 2:2 (Heber 30) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

U drugom poluvremenu Riječani su krenuli po pobjedu i dočekali svoj trenutak u 78. minuti kada je Heber kompletirao svoj hat-trick.

Rijeka - Istra 3:2 (Heber 78) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

No, Istra je u 82. minuti izjednačila na 3:3 golom Obenga nakon asistencije Traorea i tako osvojila bod na Rujevici.

Rijeka - Istra 3:3 (Obeng 82) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Rijeka sada zaostaje za Dinamom na vrhu HT Prve lige dva boda, uoči međusobnog obračuna u sljedećem kolu. Istra je pak preskočila Rudeš i polako bježi s dna...

Izvor: Screenshot / Autor: Youtube