inter neporažen

Hajduk i dalje bez pobjede u HT Prvoj ligi: U golijadi Splićani spašavali bod u Zaprešiću

26.08.2018 u 20:23

U nedjeljnom dvoboju HT Prve lige nogometaši Intera i Hajduka odigrali su u Zaprešiću 2:2 te se tako učvrstili u središnjem dijelu ljestvice domaćeg prvenstva...

Kopićeva družina ni u petom nastupu u HT Prvoj ligi ove sezone nije uspjela upisati pobjedu. U neizvjesnoj utakmici ove nedjelje protiv Intera igrali su Splićani nešto bolje nego prethodnih tjedana, ali gubili su većim dijelom susreta i na kraju uspjeli tek spasiti bod kojim su se još malo udaljili od vodećih momčadi na ljestvici. Zaprešićani pak koje uspješno već godinama vodi Samir Toplak još jednom su potvrdili da su neugodan protivnik svima i neće biti najizgledniji kandidat za ispadanje u drugu ligu.

• +13
Inter - Hajduk, 5. kolo 2018./19. Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic / CROPIX

Bila je to napeta utakmica u kojoj su ljubitelji nogometa u Zaprešiću mogli uživati. Hajduk je dobro otvorio dvoboj i imao dominaciju u uvodnim minutama, a u trećoj je Gyurcso izbio sam pred Kelavu no nije pogodio okvir gola. Inter je pak već iz prve prave akcije postigao pogodak. Čeliković je probio u 14. minuti lijevu stranu i idealno ubacio za Komnena Andrića koji je glavom savladao Posavca i doveo domaćina u vodstvo.

Inter - Hajduk 1:0 (Andrić 14) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Splićani su na izjednačenje čekali do 49. minute kada je zablistao mladi Ante Palaversa koji je fantastičnim dalekometnim udarcem svladao Kelavu, poslavši loptu u savršenom luku pod gredu za 1:1.

Inter - Hajduk 1:1 (Palaversa 49) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Inter se uspio vratiti u vodstvo u 57. minuti kada je jednako lijep gol zabio Marko Vukčević koji je s desne strane 'bombom' pod gredu matirao Posavca.

Inter - Hajduk 2:1 (Vukčević 57) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

No, u 75. minuti Prenga je srušio Ivanovskog u kaznenom prostoru, a ovaj je s bijele točke vratio sve na početak.

Inter - Hajduk 2:2 (Ivanovski 75) Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

U završnici susreta Hajduk je opasno pritisnuo, ali iskazao se Kelava koji je obranio Palaversin udarac s dvadesetak metara u 85. minuti, a onda i Deliću odbijenu loptu iz blizine. Bolju šansu Splićani nisu kreirali i morali su se zadovoljiti remijem u Zaprešiću.

Na ljestvici Inter je na šestom mjestu ostao ispred Hajduka s bodom prednosti, a u sljedećem kolu Splićani gostuju kod Slavena u Koprivnici...

Inter - Hajduk, izjave trenera Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

HT Prva liga, 5. kolo:

Inter - Hajduk 2:2 (Andrić 14, Vukčević 57 / Palaversa 49, Ivanovski 75)

Inter - Hajduk 2:2 (5. kolo 2018./19., 26.8.), sažetak Izvor: Screenshot / Autor: Youtube

Inter Zaprešić-Hajduk2:2