prvaci se vraćaju

Rijeka prekinula niz od pet utakmica bez pobjede i odmah zasjela na drugo mjesto

26.11.2017 u 20:42

U posljednjem susretu 17. kola Hrvatski Telekom Prve HNL Rijeka je u Vinkovcima pobijedila Cibaliju 2:1. Momčad Matjaža Keka tako je napokon prekinula neugodni niz od pet utakmica bez pobjede koji je trajao još od početka listopada...

Hrvatski prvak je stigao u Vinkovce s jednim osvojenim bodom u posljednjih pet prvenstvenih kola. Rijeci je na ovom gostovanju očajnički trebala pobjeda kako bi vratila malo mira u svoje redove.

Gosti su odlično ušli u susret, pritisnuli su Cibaliju i gol je od samog početka visio u zraku bez obzira na to što je teren bio izuzetno težak za igru, natopljen kišom...

Inicijativa se Rijeci isplatila jer su već nakon 23 minute imali dva gola prednosti.

Za 1:0 je zabio Alexander Gorgon u 18. minuti.

Autor: youtube

A samo pet minuta kasnije među strijelce se upisao i Mario Gavranović.

No, Vinkovčani se nisu predavali, bez obzira na zaostatak pokušavali su zaprijetiti i kontranapada. Tako je Cibalija vratila nadu još u prvom poluvremenu, u 32. minuti lijepim golom Marka Pervana.

U drugom poluvremenu je bilo nekoliko prilika, ali ne i golova. Tempo igre je poprilično pao, teren je iz minute u minutu bio sve teži, a to se osjetilo na kvaliteti igre.