neočekivani remi

Dinamu poništen regularan gol, Rudeš u kaljuži Kranjčevićeve s 'modrima' odigrao 1:1

26.11.2017 u 17:38

Posljednja momčad Hrvatski telekom Prve lige šokirala je lidera, Rudeš je u Kranjčevićevoj s Dinamom odigrao 1:1 i neočekivano osvojio vrijedan bod. Igralo se po teškom terenu uništenom kišom, a 'modrima' je u 80. minuti poništen regularan gol Olma...

Dinamo je u obračun s posljednjom momčadi lige krenuo odlučno, pritisnuli su 'modri', odnosno 'narančasti' u ovom dvoboju, od prve minute. No, problem je bio težak teren, travnjak u Kranjčevićevoj nakon kiše se pretvorio u pravu kaljužu na kojoj je bilo gotovo nemoguće povezati dva dodavanja...

Rudeš se povukao, organizirano se branio i čekao svoju priliku iz kontri. Dinamo je najčešće prijetio preko Fiolića i Rahmanija, ali nisu to bile neke izgledne šanse, golman Rudeša Čondrić nije imao previše teških intervencija. Domaći su u nekoliko navrata dobro izašli iz svog 'bunkera', stigli do Dinamovog šesnaesterca, no svaka njihova prilika tu je i završavala, tek je jednom zaprijetio Lulić.

A onda je, u samoj završnici prvog poluvremena stigao šok. Karlo Kamenar sjajno je izborio poziciju, izbacio Sigalija iz igre i pucao, no njegov je pokušaj Livaković obranio. No, obrana Dinama nije bila koncentrirana, odbijena lopta dolazi ponovno do Kamenara koji iz drugog pokušaja ne griješi.

Autor: youtube

U nastavku se dominacija Dinama nastavila, ali bez konkretnog učinka, igra je malo živnula nakon što je ozlijeđenog Gojaka zamijenio Olmo. 'Modri' su pokušavali preko Doumbije, More i Hodžića (ušao umjesto 'nevidljivog' Henriqueza!), ali bezuspješno.

A onda je 'sijevnuo' Hodžić koji je iskoristio katastrofalnu pogrešku Rudešovog stopera Glaudera kojemu je lopta prošla ispod noge. Hodžić je 'pobjegao' u stranu, pucao je praktički iz mrtvog kuta i zabio za izjednačenje.

U 80. minuti utakmice sporni detalj. Dinamu je, čini se, poništen regularan gol. Olmo je izbjegao zaleđe, sam je izbio pred Čondrića i zabio... No, pomoćni sudac Stolnik signalizirao je zaleđe, ali s popriličnim zakašnjenjem... Do kraja utakmice Dinamo je ostao s igračem manje nakon što je Moro zaradio drugi žuti karton, a rezultat se nije mijenjao iako su 'modri' pokušali sve kako bi stigli do pobjede.