kiks 'modrih'

Trener Dinama nakon remija: Neka sad pričaju oni koji kažu da smo zaštićeni...

26.11.2017 u 19:05

Dinamo je 'u gostima' kod Rudeša, posljednje momčadi Hrvatski Telekom Prve lige, odigrao 1:1. U Kranjčevićevoj se igralo po teškom terenu, a 'modrima' je poništen regularan gol kojeg je zabio Olmo...

'Imali smo puno kvalitetnih situacija, pokazali smo i energiju, ali... Teško je nakon utakmice odmah trezveno analizirati stvari. Upozoravao sam na Rudeš, da su dobri i da imaju dobre situacije', rekao je trener Dinama Mario Cvitanović i nastavio:

'Gol smo primili iz jedne naše nespretne situacije, nismo odradili ono što smo trebali. Rekao sam igračima na poluvremenu da nastave tako igrati i da će sve sjesti na svoje mjesto. Šteta što utakmicu nismo otvorili golom u prvih 10 minuta kad smo imali dobrih prilika, ali nedostajalo je malo sreće i mirnoće da to riješimo. Apsolutno smo kontrolirali igru. Na ovakvom terenu imati 17 ili 18 udaraca na gol i barem 4 ili 5 čistih situacija za gol nije malo, bez obzira na protivnika. Rudeš se dosta nisko branio, teško je to probiti, ali mi smo to uspijevali.'

Sve je zanimala situacija iz 80. minute kad je pomoćni sudac mahao zaleđe i poništio, čini se, regularan gol Danija Olma.

'Ne bih htio komentirati sudačke odluke. To nisam radio ni do sada. Neka to komentiraju ljudi koji kažu da je Dinamo apsolutno zaštićen i da nema nikakvih spornih situacija na našu štetu. Mislim da je jako teško objasniti igračima na kraju utakmice da je tako kako je. Vidio sam koliko su htjeli pobjedu. Dežurni kritičari neka sad iskomentiraju. Mislim da se mora malo imati osjećaj za igru... Dinamo je danas pružio dobru igru i imao dobre šanse, i taj jedan gol koji nije priznat', kazao je Cvitanović.

Autor: youtube

Zadovoljan nije bio ni trener Rudeša Inaki Alonso.

'Bili smo blizu tri boda, ali ostaje nam neki gorko-slatki okus u ustima. Rekao bih da smo izgubili dva boda, ali opet igrali smo protiv najbolje momčadi lige, tako da možemo biti zadovoljni remijem', kaže Alonso i zaključuje:

• +10
Rudeš - Dinamo, 26.11. 2017. Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunic/PIXSELL

'Trebamo i dalje tako nastaviti, svima pokazati da je Kranjčevićeva naš domaći teren. Dinamo je bolja momčad, pa je nama vjerojatno ovaj teren više odgovarao.'

Rudeš-Dinamo Zagreb1:1
Cibalia-Rijeka18:00