ht prva liga - 29. kolo

[VIDEO] Rijeka i Lokomotiva uzeli po bod, a tim su rezultatom najviše pomogli Hajduku

16.06.2020 u 23:07

Nakon šokantnog poraza Hajduka 2:3 od Varaždina usred Poljuda, na Rujevici se vodila bitka za drugo mjesto na tablici HT Prve lige, a snage su odmjerili Rijeka i Lokomotiva. Armada je došla bodriti Rožmanove igrače, a njihovi su im ljubimci priuštili dramatičnu utakmicu koja je završila 2:2

I jedni i drugi nadali su se pobjedi na Rujevici. Rijeka bi tako učvrstila drugo mjesto, dok bi Lokomotiva, da je pobijedila, preskočila i 'bijele' i bile', ali i potvrdila veliku pobjedu nad Dinamom u prošlom kolu.

Međutim, Rijeka je za razliku od Dinama, u oba poluvremena izgledala kao momčad, pa iako je u prvom dijelu imala zaostatak, jer nije uspjela realizirati ni jedan od šest udaraca prema protivničkom golu, u drugom je bila čak bliža pobjedi.

Ono najvažnije iz prvgo dijela pokazuju baš te statističke brojke. Rijeka je pucala šest puta, tri puta u okvir gola, dok je Lokomotiva tek jednom zaprijetila golmanu Panduru i pogodila. Strijelac tog gola u 36. minuti bio je Kastrati.

I posjed lopte bio je uvjerljivo na strani Rijeke, u omjeru 58:42, no to nema nikakve veze jer su na odmor s prednošću otišli gosti.

Rijeka je i u drugom dijelu nastavila u istom ritmu kao i u prvom, a to je značilo nastavak dominacije. no, bez konkrentijih prilika, pa je trener Rožman u 64. minuti umjesto Lepinjice na teren poslao Yatekea.

I ovaj mu se odužio samo dvije minute kasnije. nakon ubačaja iz kuta, netko je loptu poslao prema golu gostiju, ali Grbić ju je kratko odbio točno na nogu ovom igraču iz Srednjoafričke Republike, kojem nije bilo teško pogoditi za 1:1.

Rijeka je u 78. minuti, nakon ubačaja Smolčića i visokog skoka Franka Andrijaševića došla u vodstvo 2:1. Gledao se VAR ali sve je bilo čisto.

Međutim, nije bilo u 83. minuti kada je Capan srušio Uzunija. I tada je reagirao VAR, pa je sudac Batinić opravdano pokazao na bijelu točku, s koje je precizan bio Karačić, za konačnih 2:2.

Capan je pri ovom prekršaju zaradio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton, ali iako u brojčanom deficitu, Rijeka je i s devet igarač htjela pobjedu. međutim, vremena više nije bilo.

• +12
Rijeka - Lokomotiva (29. kolo HT Prve lige) Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic / CROPIX

Nogomet se vraća na MAXtv! Napokon opet možemo uživati u nogometu s domaćih terena uz Arenasport kanale. Sada je pravo vrijeme da odaberete MAXtv, zbog vrhunske slike u HD kvaliteti. Ponudu potražite na hrvatskitelekom.hr.

HT Prvu ligu možete gledati i u dresu omiljenog kluba koji vam poklanja Hrvatski Telekom, a kako do dresa možete pročitati OVDJE.

Najvažnije da se nogomet vraća iako bez gledatelja na stadionima no zato su tu televizijski ekrani. Podsjećamo, sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.

Dinamo ZagrebSlaven Belupo18:55
OsijekGorica21:05