POGLEDAJTE GOLOVE

Remi Slavena i Rijeke u Koprivnici obilježila majstorija Acostyja

25.05.2019 u 21:53

U jedinoj subotnjoj utakmici 36. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Koprivnici su Slaven Belupo i Rijeka odigrali 1:1

Bila je to utakmica za prestiž, jer niti jedna momčad nisu mogle napredovati ili pasti na prvenstvenoj ljestvici. U normalnim okolnostima Rijeka bi bila favorit, ali prvoligaš s Rujevice osigurao je drugu poziciju, prije nekoliko dana iznenadio i Dinamo u finalu Kupa, puno se slavilo, pa je trener Igor Bišćan na travnjak poslao većinu igrača koji nisu u prvom planu.

Domaćin to nije iskoristio te je na kraju završilo neodlučenim rezultatom pa su tako oba sastava na kraju sezone izbjegla poraz.

• +11
Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo, NK Slaven Belupo - HNK Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpic/PIXSELL

Sve najzanimljivije dogodilo se u drugom dijelu. Prvo su do prednosti stigli Koprivničani. U 56. minuti je nakon jednog ubačaja iz blizine poentirao Plantak.

Veselje 'farmaceuta' nije dugo trajalo. Sedam minuta kasnije, Escoval je odigrao dugu loptu, Acosty ju je sjajno primio u kaznenom prostoru i još bolje pogodio slijeva iskosa u suprotni kut za pokazalo se konačnih 1:1.

Rijeka je druga sa 67 bodova, a Slaven Belupo sedmi sa 37.

Slaven Belupo-Rijeka1:1