01.09.2016 u 21:40

• +4

Kvalifikacije za U21 Europsko prvenstvo, Hrvatska - Švedska

Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine starosti u kvalifikacijskom je susretu za odlazak na Europsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Poljskoj u Koprivnici protiv Švedske odigrala 1:1

Švedska je povela u 57. minuti golom Pawela Cibickog, a na konačnih 1:1 poravnao je Stipe Perica u 78. minuti nakon odličnog prodora Marka Roga.

Hrvatska je zadržala prvo mjesto na ljestvici sa 19 bodova, dva više uz utakmicu više od druge Švedske, te tri više uz također utakmicu više od treće Španjolske.

Naši mladi nogometaši do kraja kvalifikacija odigrat će još dvije utakmice, prvu već u ponedjeljak na gostovanju kod Gruzije, a posljednju, vjerojatno ključnu za plasman na EP 10. listopada u Trelleborgu protiv Švedske.

Plasman na EP izborit će svih devet pobjednika skupina, dok će četiri najbolje drugoplasirane u dodatne kvalifikacije za preostala dva mjesta.

'Bilo je teško, kako smo i očekivali, s obzirom da se radi o reprezentaciji koja je osvojila prošlo EP za uzrast do 21 godine, a neki su im igrači igrali i na Olimpijskim igrama i za seniorski sastav. Rezultat je vjerojatno i najrealniji jer mislim da smo bolje krenuli, ali nismo iskoristili prilike u prvih 25 minuta, a onda je došlo do pada u našoj igri i Šveđani su iskoristili svoje šanse', ispričao je hrvatski izbornik Nenad Gračan poslije susreta.

'Naposljetku smo mi mogli i pobijediti, ali sve ostaje otvoreno. I Švedska i Španjolska pripadaju samom vrhu u ovoj kategoriji', dodao je.

Hrvatska je utakmicu odigrala bez Ivana Fiolića, koji je na zagrijavanju osjetio problem s mišićem.

'Nismo htjeli ništa riskirati', jasan je bio Gračan.