• Objavljeno 11.08.2010 u 20:19
hrva_lajv

hrva_lajv

Izvor: tportal.hr / Autor: tportal.hr

Hrvatska nogometna reprezentacija večeras će u Bratislavi testirati svoje mogućnosti protiv Slovačke koja je iznenadila na nedavnom Svjetskom prvenstvu u Južnoafričkoj Republici

Izbornik Bilić vidi ogled protiv Slovačke kao generalnu probu pred početak kvalifikacijskog ciklusa za Euro 2012. U Bratislavi izbornik želi da njegovi igrači odigraju što bolje, jer više nitko nema pravo na kiks. Tekstualni prijenos pratite na tportalu.

Slovačka - Hrvatska1:1

90' - završila je utakmica
87' - ulazimo u posljednje minute utakmice.
85' - prilika za Hrvatsku, no ispalo je da su Eduardo i Jelavić bili u zaleđu
75' - ubačaj Srne do Petrića koji s pet metara puca, ali Mucha brani krajnjim naporom
74' - ubačaj u kazneni prostor Hrvatske, ali Ćorluka izbacuje
67' - opet prijetimo nakon kornera, ali nema opasnosti za slovačka vrata
59' - Srna iz slobodnjaka sa nekih 30-tak metar tuče, ali Mucha siguran
57' - očito su se Bilić boysi probudili. Petrić je probio desnu stranu, uposlio Jelavića čija dva udarca blokiraju domaći nogometaši
54' - nije dugo trebalo da Hrvatska izjednači. Nakon kornera najviši u skoku bio je Jelavić koji izjednačuje na 1:1
54' - gool za Hrvatsku
51' - prijeti Hrvatska preko Eduarda, no nema izjednačenja
50' - Stoch je primio loptu iskosa sa desne strane, pucao s deset metera i matirao Runju
50' - gool za Slovačku

47' - Hamšik je izbacio Vukojevića iz igre, pokušao je pogoditi suprotni kut Vedrana Runje, ali je bio neprecizan
46' - krenuo je i drugi dio. Bilić se odlučio na promjene, pa je umjesto Kranjčara, Olića i Mandžukića uveo Petrića, Eduarda i Jelavića
45' - završilo je prvo poluvrijeme
43' - približavamo se kraju prvog poluvremena. Zasad hrvatsku krasi rastrgana i ne baš povezana igra. Dosad nismo uputili niti jedan udarac u okvir slovačkog gola
40' - prva prava prilika na utakmici i to su je kreirali Slovaci. Kranjčar je izgubio loptu 30 metara od gola, Stoch je pucao, ali Runje je na mjestu
36' - Krajčar pokušava, ali njegov udarac odlazi visoko iznad gola
33' - Olić pada u kaznenom prostoru Slovačke, ali češki sudac ne svira jedanaesterac
32' - prošlo je više od pola sata igre u prvom dijelu, no nekakve zanimljive igre nismo vidjeli.
25' - prijete i Slovaci. Kučka puca iz daljine kao i Ćorluka s istim rezultatom
24' - Ćorluka puca iz velike daljine, ali pored gola
23' - raste pritisak hrvatskih nogometaša, no nema izglednijih prigoda
20' - gužva u hrvatskom šesnaestercu, ali naša obrana izbija loptu
17' - Olić opet prijeti, ali njegov udarac glavom je preslab
12' - prva opasnija prilika za Hrvatsku. Mandžukić je uposlio Olića koji iskosa sa desne strane puca, no lopta odlazi u korner
11' - igra se dosta opušteno i još je utakmica u fazi ispitivanja snaga
8' - nema nikakvih uzbuđenja u ovom trenucima. Igra se na sredini terena
4' - u ovim uvodnim minutama 'kockasti' diktiraju tempo igre
1' - počela je utakmica u Bratislavi.

Slovačka: Mucha, Pekarik, Škrtel, Hubočan, Salata, Karhan, Kučka, Weiss, Hološko, Stoch, Šestak

Hrvatska: Runje, Srna, Ćorluka, Schildenfeld, Šimunić, Vukojević, Rakitić, Kranjčar (od 46. Eduardo), Mandžukić (od 46. Petrić), Modrić, Olić (od 46. Jelavić).