Trofej Joan Gampert

Rekordan broj navijača došao je na otvorenje sezone; Leo Messi je najavio čuda, a Suarez spašavao čast Barcelone u 90. minuti

04.08.2019 u 23:40

Nogometaši Barcelone pobjednici su ovogodišnjeg Trofeja Joan Gampert, svog osnivača. Na Nou Campu je Barca u dramatičnoj završnici svladala Arsenal 2:1

Barca nastavlja s pripremama za novu sezonu, a nakon što je u prošloj osvojila samo jedan jedini trofej Leo Messi je navijačima na Nou Campu obećao 'čuda'. Naime, Barcelona je u nedjelju navečer ugostila Arsenal u utakmici Trofeja Joan Gampert koji se igra u čast osnivača katalonskog ponosa.

Na Nou Campu se tako okupio rekordan broj navijača, srušen je rekord stadiona jer je svoje ljubimce došlo pozdraviti čak 98.812 navijača! Jasno je da svi očekuju više nego prošle sezone kad je Barca ispala u polufinalu Lige prvaka od Liverpoola, a potom je izgubila i finale Kupa kralja od Valencije. Istina, osvojila je Barcelona prvenstvo, ali...

Zato se uoči utakmice s Arsenalom navijačima na Nou Campu obratio Leo Messi.

• +7
International Champions Cup, Real Madrid - Arsenal, 2019. Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

'Reći ću isto kao i prošle sezone. Zajedno ćemo se opet boriti za sve. Ligu moramo cijeniti. Osam naslova u 11 godina je sjajno za bilo koji klub. S vremenom ćemo vidjeti koliko je to teško. Imamo nove ideje i novi entuzijazam, cilj je osvojiti sve titule u natjecanjima u kojima nastupamo', kazao je Leo Messi.

• +6
La liga, Barcelona - Real Madrid Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Možda bi bilo bolje da je pokušao biti malo skromniji jer Barcelona se mučila s Arsenalom. Gosti iz Londona poveli su u 36. minuti nakon što je Özil 'podvalio' loptu, a Aubameyang je majstorski savladao Neta. No, u nastavku je Barcelona stigla do pobjede - prvo je komičan autogol za 1:1 zabio branič 'topnika' Maitland-Niles (69-ag) >> VIDEO POGLEDAJTE OVDJE >> a Pobjedu Barci donio je Luis Suarez u 90. minuti utakmice.

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić odigrao je prvo poluvrijeme za Barcelonu, dok Leo Messi nije ulazio u igru.