EL CLASICO

Real srušio Barcu i u prvenstvu

02.03.2013 u 15:45

Pred nama je novi El Clasico. Nakon Kupa kralja na redu je okršaj u prvenstvu, a utakmicu Real Madrid – Barcelona pratite u tekstualnom prijenosu tportala

U utorak je u polufinalu Kupa Real na Camp Nou razbio katalonski ponos 3:1 te je izborio finale. S druge strane ova utakmica u prvenstvu nema takvu važnost, jer je Barcelona uvjerljivo vodeća i gotovo nemoguće dostižna za 'kraljevski klub'.

Bez obzira na veliku bodovnu razliku na ljestvici El Clasico uvijek privlači pozornost, ne samo španjolske, nego i svjetske javnosti. Santiago Bernabeu će biti ispunjen do posljednjeg mjesta, a od prve minute je na travnjak istrčato i Luka Modrić.

Sastavi:
Real Madrid: Diego López; Ramos, Varane, Pepe, Coentrão; Essien, Modric,; Kaká, Benzema, Callejón; Morata
Barcelona: Valdés; Alves, Piqué, Mascherano, Alba; Busquets, Thiago, Iniesta; Villa, Messi; Pedro

TEKSTUALNI PRIJENOS

REAL - BARCELONA 2:1

90+3' - kraj
90+3' - sumnjiva situacija, Barca je tražila penal nakon pada Adriana, ali se sudac nije oglasio
90' - novi Ronaldov slobodnjak, Valdes je opet obranio
88' - Ronaldo je iz slobodnjaka pogodio mjesto gdje se spajaju greda i vratnica, a u nastavku akcije Pepeov udarac sjevnuo je pored gola
82' - GOOOL - 2:1 - Modrić je izveo korner, a najviši u skoku je bio Sergio Ramos
79' - Modrić je ubacio, ali Ronaldo je loše pucao glavom
76' - sjajna asistencija Pepea, Morata je izašao pred Valdesa, ali Barcin vratar brani
69' - Ronaldo je prošao kroz Barcinu obranu, ali je s lijeva iskosa pucao pored bliže vratnice
65' - Ronaldova bomba iz slobodnjaka, jedva je obranio Valdes
57' - Cristiano Ronaldo je zamijenio Karima Benzemu, a Khedira Kaku
56' - Varane je uklizavanjem zaustavio Villu koji je bio pred golmanom
52' - opasno prizemno ubacivanje Alvesa, ali je Essien uspio izbiti loptu u korner
51' - Ramos je rukom zaustavio izglednu kontru Barcelone pa je požutio
46' - počelo je drugo poluvrijeme, Modrić je i dalje u igri

45' - kraj prvog poluvremena
38' - ukazao se i Modrić, ubacio je s desne strane na glavu Morate, ali je ovaj pucao pored Barcinog gola
31' - odbijala se lota, stigla je do Messija, koji neometan sa 16 metara puca ravno u ruke Lopeza
23' - Realov sjajan ubačaj s lijeve strane, ali je sada Valdes spreman
18' - GOOOL - 1:1 - Barcelona je izjednačila preko Messija koji se oslobodio čuvara te je s desetak metara precizno pogodio

16' - Barcelona ima veći posjed, ali nema rješenja za agresivnu Realovu igru
11' - nezgodan centaršut u Realov kazneni prostor, ali je Sergio Ramos uz malo muke otklonio oapasnost
6' - GOOOL- 1:0 - Benzema je strijelac nakon Moratinog ubačaja s lijeve strane

1' - počela je utakmica, na travnjaku nema Cristiana Ronalda