španjolska liga

[FOTO] Real na 'pogon' Luke Modrića prelomio derbi već u prvom poluvremenu; 'šišmiši' 13 godina nisu slavili u Madridu

14.02.2021 u 18:58

U derbiju 23. kola španjolske Primere nogometaši Real Madrida pobijedili su Valenciju 2:0 vrativši se tako na drugo mjesto prvenstvene ljestvice

Nekad je gostovanje Valencije u Madridu bio pravi nogometni praznik, ali 'šišmiši' posljednjih nekoliko godina nisu konkurentni, posebice ne protiv najjačih španjolskih momčadi. No, 'stara slava' i dalje je tu, utakmice Reala i Valencije imaju status derbija iako 'šišmiši' od ožujka 2008. godine nisu slavili u Madridu. Tako je ostalo i nakon današnjeg derbija.

Bila je ovo treća uzastopna pobjeda 'kraljevskog kluba', a sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu nakon što su golove za Real zabili Karim Benzema (12) i Toni Kroos (42).

U akciji za drugi Realov gol sudjelovao je i Luka Modrić. Kapetan hrvatske reprezentacije sjajno je uposlio Lucasa Vazqueza, a ovaj produžio do Kroosa koji je zabio s ruba kaznenog prostora.

Real je u 61. minuti zabio i treći gol, no pogodak Ferlanda Mendyja je nakon pregleda video snimke poništen zbog zaleđa. Mendy je bio blizu gola i u 78. minuti, no golman Jaume Domenech je sjajno reagirao i obranio njegov udarac.

• +5
Real Madrid - FC Valencia 2:0; španjolska liga; 14.2.2021. Izvor: EPA / Autor: J.J. Guillen

Luka Modrić je na terenu proveo 79. minuta, a umjesto njega u igru je ušao Isco.

Real je ovom pobjedom preskočio Barcelonu i sada na drugom mjestu ima 49 bodova, tri više od katalonskog velikana.