Modrić dirigirao

Real Madrid na krilima Tonija Kroosa i Karima Benzeme pregazio Celtu iz Viga i privremeno došao na tri boda od Atletica

20.03.2021 u 18:40

Nogometaši Real Madrida ostvarili su gostujuću pobjedu u subotnjoj utakmici 28. kola španjolskog prvenstva svladavši Celtu Vigo s 3:1 (2:1).

Ovosezonsku 18. prvenstvenu pobjedu 'kraljevskom klubu' osigurali su dvostruki strijelac Karim Benzema i dvostruki asistent Toni Kroos. Prvi pogodak iz te suradnje francuski napadač je postigao u 20. minuti, a za 2:0 deset minuta poslije.

Santi Mina je u 40. minuti smanjio zaostatak domaće momčadi, a Celta je blizu izjednačenju bila u 83. minuti, kad je Iago Aspas iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora pogodio okvir vrata.

Real je pobjedu potvrdio u trećoj minuti sučevog dodatka, kad je Benzema asistirao, a Asensio iz blizine pospremio loptu u mrežu.

Kapetan hrvatske reprezentacije i igrač tjedna u Ligi prvaka Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu, a u 80. minuti je zaradio žuti karton zbog prekršaja.

U prvom subotnjem dvoboju Athletic i Eibar su u Bilbau odigrali 1:1. Berchiche je 9. minuti doveo domaću momčad u vodstvo, a konačnih 1:1 postavio je Kike u 17. minuti.

Real Madrid je došao do 60 bodova i privremeno smanjio zaostatak za vodećim Atleticom na tri boda, ali gradski suparnik ima utakmicu manje. Trećeplasirana Barcelona, također s utakmicom manje, ima 59 bodova. Četvrta je Sevilla s 54 boda. U zoni ispadanja su Eibar i Alaves s 23 boda, a zadnja je Huesca s 20.

U subotu će još igrati Huesca - Osasuna (18.30 sati) i Valladolid - Sevilla (21.00).